Aglonas novada pašvaldība saredz izdevīgumu pievienoties Daugavpilij, nevis Preiļiem

Aglonas novada pašvaldība plāno rīkot iedzīvotāju aptauju, lai noskaidrotu, kā iedzīvotāji redz turpmāko Aglonas novada pašvaldības nākotni pēc administratīvi teritoriālās reformas. Vides aizsardzības un reģionālās ministrijas iezīmētajā kartē Aglonas novads kopā ar Riebiņu un Vārkavas novadu tiek pievienots Preiļu novadam, taču pašvaldība tomēr sliecas domāt, ka novadam būtu izdevīgāk apvienoties ar Daugavpils vietvaru.

Aglonas novada pašvaldība saredz izdevīgumu pievienoties Daugavpilij, nevis PreiļiemLāsma Zute

Aglonas novadā šobrīd deklarējušies apmēram 3 700 iedzīvotāju, tomēr reālais skaits ir vēl mazāks. Novada dome lēmusi, ka no nākamā mācību gada tiks slēgtas divas pamatskolas - Grāveru un Šķeltovas, uz jautājuma zīmes ir vēl trešā - Priežmalas pamatskola. Sastaptie iedzīvotāji, raugoties uz novada attīstību, atzīst - pārmaiņas ir nepieciešamas.

“Cilvēku ļoti maz, sevišķi nostūrī visi aizbraukuši, bērni prom, maz cilvēku, tāpēc vajadzētu lielākās grupās būt, varbūt tad kaut kas attīstīsies,” atzīst Aglonas novada iedzīvotāja Vilhelmīne.

Šobrīd - iezīmētajā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas kartē - Aglonas novadu plānots apvienot ar Preiļu, Riebiņu un Vārkavas novadu, paredzot, ka administratīvās teritorijas galvenais centrs būtu Preiļi. Kopējais iedzīvotāju skaits šādā apvienībā būtu ap 19 tūkstošiem, tomēr Aglonas novada pašvaldības priekšsēdētājs uzskata, ka Aglonas novadam būtu izdevīgāk pievienoties Daugavpilij.

“Sākam skatīties, vai nav jāiet tomēr uz Daugavpili, mazās pārvaldes, mazie pagasti skatās visi uz Daugavpils pusi, domāju, ka arī daļa Aglonas,” tā domes priekšsēdētājs Juris Butēvics.

Savukārt Daugavpils pilsētu plānots apvienot ar Daugavpils novadu un Ilūkstes novadu, paredzot kopumā vairāk nekā 110 tūkstošus iedzīvotāju. Preiļi no Aglonas centra atrodas 27 kilometru attālumā un Daugavpils 54 kilometrus tālu. Un, lai gan Daugavpils ir tālāk no Aglonas, tomēr tai ir lielākas attīstības iespējas, uzskata domes priekšsēdētājs Juris Butēvics:

“Daugavpilī visas institūcijas, tur ir bankas, tur ir zemes dienests, tur ir lielā mežniecība, tur ir uzņēmumu reģistrs, tur ir visas institūcijas, kas ir nepieciešamas uzņēmējam un cilvēkiem. Finansiāli skatoties, noteikti naudas finansējums varētu būt Daugavpilij lielāks, jo Preiļiem, viņiem pašiem vajag, un - ko mēs? - beigās paliksim maliņā.”

Aglonas novada domes priekšsēdētājs plāno rīkot aptauju, lai redzētu, ko paši iedzīvotāji domā par Aglonas nākotni. Šobrīd jautājot domas dalās.

“Daugavpils būtu labāk nekā Preiļi, šeit Aglonas novadam beigas, jāapvieno,” atzīst iedzīvotājs Jānis.

“Mēs jau te spriedām, ka vajadzētu pie kāda labāka rajona pievienoties, mums te tāds nostūris, pārējās pašvaldības, kas pievienotas, nav no stiprajām, nav lielu saimniecību, tāpēc grūti novadam izdzīvot. Iepriekš bija pie Preiļiem - nebija slikti. Spriedām, vai nu pie Preiļiem, vai Daugavpils, jo Krāslava tur arī tāds nostūris ir,” domā Vilhelmīne.

“Daugavpili es nebiju dzirdējusi. Es domāju, ka reāli pie Preiļiem, jo mēs bijām Preiļu rajonā agrāk, tad mums sataisīja tās šausmas, kas tagad ir, es domāju, ka tas būtu reāli atpakaļ uz Preiļiem,” savukārt uzskata Ausma.

Par to, kad un kādā formā iedzīvotāju aptauja notiks, jālemj vēl Aglonas novada domes deputātiem. Iespējams, tas varētu notikt, sasaucot iedzīvotāju sapulces.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt