Aglonas bazilikā pirms ticīgo svētkiem labiekārto apkārtni; Komunikācijas centrā remonts turpinās

Kā ik gadu, Aglonā uz Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkiem augusta vidū pulcējas simtiem svētceļnieku un tūkstošiem ticīgo no Latvijas un ārvalstīm. Aglonas bazilika viesu uzņemšanai ir nopietni gatavojusies – veikta virkne labiekārtošanas darbu, tomēr Aglonas bazilikas svētceļnieku Komunikācijas centra ēkā darbi vēl turpinās. 

Aglonas bazilikā pirms ticīgo svētkiem labiekārto apkārtni; Komunikācijas centrā remonts turpināsIvars Soikāns
  Lielākā daļa svētceļnieku grupu kā ik gadu Aglonā uz Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkiem ieradās jau otrdien, 13. augustā. Tomēr lielākais ticīgo pieplūdums starptautiskajā svētvietā gaidāms trešdien, 14. augusta, vakarā uz Tautas Krusta ceļu un ceturtdien, 15. augustā, uz galveno pusdienu dievkalpojumu, kurā, kā ik gadu piedalīsies, arī augstākās valsts amatpersonas un Valsts prezidents.

   

  Lai arī gatavošanās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkiem šogad noritējusi ierastajā kārtībā, kopš pērnā gada Aglonas bazilika un plašais sakrālais laukums ap to piedzīvojis pārmaiņas.

  "Sagaidām svētceļniekus, gatavojam naktsmājas, kārtību, programmu. Šogad ir pabeigta Sakrālā laukuma celiņu bruģēšana, rekonstruēts avotiņš un labiekārtota apkārtne. Tie ir svaigākie darbi, kas šobrīd ir paveikti," stāstīja Aglonas bazilikas Informācijas centra pārstāve māsa Marija.

  Svētceļnieku skaits, kas Aglonā apmeklē Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkus, pēdējos gados saglabājas stabils ar nelielām svārstībām atkarībā no laika apstākļiem un nedēļās dienas, kādā iekrīt šie svētki.

  "Pēc tā, kā cilvēki ir pieteikušies naktsmājām – 26 grupas, šogad ierodamies Aglonā tiek gaidīti 800 līdz 1000 svētceļnieki. Ir arī svētceļnieku grupas, kas nepiesakās naktsmājām, iet klusi mierīgi, nakšņo savās teltīs vai citās sarunātās vietās," teica Informācijas centra pārstāve.

  Lai Aglonas bazilika varētu cienīgi sagaidīt svētku viesus, valsts pēdējos gados tai ir piešķīrusi iespaidīgus līdzekļus. 

  "2019. gadā valsts budžetā šīm vajadzībām ir atvēlēti 162 685 eiro, kas jau ir iekļauti attiecīgo iestāžu budžetā šo svētku organizēšanai, drošības nodrošināšanai un pašiem svētkiem. (..) 

  2017. gadā dažādiem remontiem un renovācijām piešķirtā summa bija 900 408 eiro. Tas bija saistībā ar Viņa svētības pāvesta Franciska vizīti Latvijā, kas bija paredzēta 2018. gadā, bet pirms tam bija nepieciešams sagatavoties, renovēt dažādus laukumus un ēkas. 2018. gadā tie bija 650 566 eiro. Arī šī summa bija nepieciešama pāvesta Franciska vizītes Latvijā nodrošināšanai," teica Tieslietu ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Alise Dārzniece.

  Lielākās naudas summas bijušas paredzētas Aglonas Dievmātes sakrālā laukuma un Aglonas bazilikas svētceļnieku Komunikācijas centra ēkas renovācijai. To, kā ar šiem darbiem veicies, stāstīja Aglonas bazilikas prāvests Daumants Abrickis:

  "Tas projekts par to celiņu renovāciju tikko beidzās, un līdzekļus mēs apguvām. Savukārt projekts Komunikācijas centrā ir pagarināts un darbi turpinās. Pāvesta vizīte norisinājās, un tie līdzekļi, kas bija tam paredzēti, arī tika apgūti. Darbus Komunikācijas centrā plānots pabeigt, manuprāt, līdz šā gada decembrim."

  Prāvests norādīja, ka Sakrālā laukuma celiņu bruģēšanai piešķirtie līdzekļi bijuši pietiekami,

  Savukārt, kas attiecas uz Komunikācijas centra restaurāciju, tad tā summa ir sadalīta pa daļām, un pēc piešķirto līdzekļu apgūšanas, iespējams, vēl būs vajadzīgi līdzekļi, lai darbus turpinātu.

  "Komunikācijas centrā mums bija jumts jānomaina. Pēdējie darbi ir saistīti ar santehnikas nomaiņu, tad vēl ir elektrība un apkures sistēma – radiatori," sacīja Abrickis.

  Otrdien un trešdien svētceļnieki un ticīgie turpina ierasties Aglonā uz Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkiem. Dienas laikā ir paredzēti vairāki dievkalpojumi, garīgās mūzikas koncerts un konkursa "Dziedu Dievmātei" laureātu dziedājumi. Plkst.22 Sakrālajā laukumā sāksies Tautas Krusta ceļš, kam sekos pusnakts svētā mise.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti