Aglonā ticīgie pāvesta sagaidīšanai pulcējās jau no rīta

Svētceļnieki un ticīgie pirmdien Aglonā pulcējās jau no plkst. 9 rītā, ierodoties pa vienam, kā arī draudžu organizētos autobusos un speciāli norīkotos sabiedriskā transporta papildreisos. Latvijas Radio vēstīja, ka Aglonā ieradušies ap 240 garīdznieku no dažādām valstīm. Tiek lēsts, ka misē Aglonā pulcējās no 40 000 - līdz 45 000 svētceļnieku.

Aglonas bazilikas sakrālais laukums, kas izbūvēts uz iepriekšējo pāvesta Jāņa Pāvila II vizīti Aglonā pirms 25 gadiem, arī šoreiz sadalīts sektoros. To piepilda svētceļnieki - ne vien no Latvijas bet arī no Baltkrievijas, Ukrainas, Krievijas, Polijas un Lietuvas.

 

 

Aglonā ticīgie pāvesta sagaidīšanai pulcējās jau no rītaRenāte Lazdiņa
  Cilvēki Aglonā bija ieradušies jau iepriekšējā dienā un palikuši pa nakti, lai jau no rīta varētu ieņemt vietas laukumā. Viņi ieradušies saņemt svētību, kā arī atbalstīt pāvesta vizīti ar savu klātesamību. 

  Dita no Saldus stāsta, ka vēlas, lai pāvesta vizīte parādītu, ka svarīgākais ir garīgais un cik svarīgi ir mīlēt vienam otru.

  Rudīte no Madonas atklāj, ka ir luterāne un ieradusies kopā ar katoļiem, tādējādi parādot vienotību kristiešu vidū.

  Marsela no Kolumbijas, kura dzīvo Latvijā, arī stāsta, ka ir ticīga un nav varējusi laist garām pāvesta vizīti. Viņa kopā ar draugu Oskaru no Tukuma bija Aglonā ieradusies jau agri no rīta, lai ieņemtu labāko vietu.

  Savukārt rīdziniece Ruta uzsver katoļu ticību, ka caur pāvestu runā Dievs. Tādējādi arī viņa ir klāt šajā svarīgajā brīdī.

  Jau no rīta pie Aglonas sakrālā laukuma vārtiem veidojās nelielas rindas, jo visi, kas ierodas, iziet arī drošības kontroli.

  Plkst. 13 Aglonā sākās īpašs dievkalpojums un īpašā procesijā tika iznesta Aglonas Dievmātes altārglezna, kam sekoja lūgšanas. Iepriekšējā reize, kad Aglonas altārglezna iznesta ārpus bazilikas, ir pāvesta Jāņa Pāvila II vizītes laikā Aglonā 1993.gadā.

  Par gleznu stāsta viens no pasākuma organizatoriem, tēvs Benedikts.

  “Tieši pirms 300 gadiem 1718.gadā Aglonas Dievmātes svētglezna tika kronēta ar pāvesta kroņiem, jo šī svētglezna ir ļoti zināma un daudz žēlsirdības notiek šīs svētgleznas priekšā. Šodien tā būs sestā reize kad Aglonas Dievmātes svētglezna tiks iznesta ārā no bazilikas. Iepriekšējā reize bija pirms 25 gadiem. Pēc tam, kad šī Dievmātes svētglezna procesijā tiks iznesta, būs speciālas lūgšanas nodomā par Latviju, pēc tam būs Dievmātes litānija un tad būs rožukronis, un pēc tam jau sagaidīsim pāvestu."

  Priesteris atklāj, ka pāvests dāvanā saņems Aglonas Dievmātes svētgleznas kopiju.

  Latvijas Televīzija novēroja, ka ceļā uz Aglonu izveidojies sastrēgums.

  "Latvijas Valsts ceļi" informē par ierobežojumiem un vislabāko maršrutu uz Aglonu.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti