Ārpus Rīgas

Avīzes "Auseklis" galvenā redaktore Regīna Tamane par būvniecību Limbažu vecpilsētā

Ārpus Rīgas

''Rīgas un Apriņķa Avīzes'' galvenā redaktore Ieva Karlsberga par Mucenieku dienas centru

Aglona svētceļniekus sagaida, uzsākot infrastruktūras uzlabošanas darbus

Aglona svētceļniekus sagaida, uzsākot infrastruktūras uzlabošanas darbus

Šogad svētku pasākumiem Aglonas bazilika no valsts budžeta saņēmusi ap 130 000 eiro, kā arī pusmiljonu eiro no deputātu kvotām svētceļnieku uzņemšanas apstākļu un kopējai Aglonas bazilikas apkārtnes infrastruktūras uzlabošanai. Līdz pasākumu kulminācijai 14.-15.augustā darbi pie bazilikas sakrālā laukuma un svētceļnieku mītnes sakārtošanas pabeigti gan nebūs, tas tiek solīts vien šoruden.

Aglonas bazilikas zvani kā ik gadus augusta vidū pulcē svētceļiniekus. Pati svētvieta svētkiem gatavojas, te ierodoties, jūtamas pārmaiņas.

“Nekas īpaši jauns te nebūs. Vienīgi ir atjaunots segums pie bazilikas. Visi darbi vēl nav pabeigti, un tie turpināsies pēc svētkiem,"

apliecina arī Aglonas bazilikas prāvests Daumants Abrickis.

Bazilikas sakrālā laukuma atjaunošana ir valsts budžeta pasākums. Iepirkuma birojā konkurss uz šiem darbiem apstiprināts, un no četriem pretendentiem šajā konkursā uzvarēja uzņēmums "Alberts GS". Darbiem ir piešķirti nepilni 397 000 eiro, ceturtā daļa no apjoma izpildīta, skaidro finansējuma saņēmējas reliģiskās organizācijas Aglonas bazilikas draudzes pārstāvis Rēzeknes - Aglonas diecēzes bīskaps Jānis Bulis.

“Naudas domāta sakrālajam laukumam, visu naudu vēl neesam apguvuši," norāda Bulis.

"Ir noslēgts līgums ar firmu, viņi strādā. Tagad saistībā ar svētkiem darbi ir pārtraukti, pēc svētkiem darbi atsāksies. Līdz 1. oktobrim visa nauda tiks apgūta. Tas paredzēts pēc līguma. Tagad ceturtā daļa no darba ir veikta un renovēšanas darbi notiks arī nākamgad. Sakrālais laukums ir liels un to nevar izremontēt vienā piegājienā, darbi sadalīti vairākos posmos," stāsta Bulis.

Vēl naudas līdzekļi no valsts budžeta piešķirti svētceļinieku mājas renovācijai. Kopsummā tie ir gandrīz 189 000 eiro. Uzlabojumi svētceļiniekiem būs, tomēr ne pilnībā.

“Pie mums notiek remontdarbi, bazilikas apkārtne renovēta, celiņi palaboti, pamati uztaisīti. Katoļu ģimnāzijā, kur mitināsies svētceļinieki, nomainīti logi un jumts, notiek renovācija ūdensvados un istabiņās,"

uzskaita bazilikas informācijas centra pārstāve Ruta Giluče.

Tāpat ir iztīrītas ģimnāzijas klašu telpas. Te naktsvietas uz šo brīdi pieteikuši ap 1000 svētku dalībnieku. Labierīcības būs ārā, taču guļvietu ir gana, izrādot svētceļinieku mītnes vietu, apliecina svētku rīkošanā iesaistītā mūķene Marija Gude. “Klases ir pārveidotas par plašām zālēm, kur ir 10-15 gultas vietas. Zāles ir vairākas, lielākā ir uz 30 cilvēkiem," klāsta Gude.

Lai Aglonas svētki noritētu droši, jau pērn no valsts budžeta valdība piešķīra vairāk nekā 134 000 eiro, piemēram, Iekšlietu ministrijai novirzīti līdzekļi 33 000 eiro apmērā - ceļu satiksmes organizēšanai, personu un sabiedrības drošības garantēšanai, apsardzes veikšanai 27 363 eiro. Tāpat ugunsdrošības un glābšanas profilaktisko pasākumu veikšanai būs vajadzīgi gandrīz 6000  eiro.

Veselības ministrijai svētku nodrošināšanai ir 38 850 eiro. Savukārt Zemkopības ministrijai nepieciešami līdzekļi 1428 eiro, piemēram, lai veiktu dzeramā ūdens kārtējo monitoringa programmas paraugu izmeklēšanu pēc pasūtījuma.

Pēc Aglonas bazilikas informācijas centra aplēsēm, šogad Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētkos piedalīsies līdzīgs skaits cilvēku kā pērn - ap 150 000.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti