Dienas ziņas

Jelgavā sāk kursēt bezpilota autobuss

Dienas ziņas

Pārmet stingos ierobežojumus pansionātos

Aglonā sāk pulcēties svinētāji

Aglonā sāk pulcēties svinētāji

Aglona piektdien, 14.augsutā, vakarā uzņem ticīgos, kas tradicionāli dodas uz Latgali, lai piedalītos Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētkos. Šogad svētku dalībnieku skaits ir precīzi zināms - 3000. Tieši tik daudz cilvēku varēs būt klātienē vakara dievkalpojumā un Tautas krustaceļā.    

Pie visiem ieejas vārtiem uz Aglonas bazilikas sakrālo laukumu dežūrē Valsts policijas un Zemessardzes pārstāvji, pats laukums distances nodrošināšanai sadalīts sektoros, kas norobežoti ar lentēm, savukārt visas Svētās Mises notiek ārā – šogad kristīgie un svētceļnieki uz Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkiem tiek sagaidīti šādi.

Zemessardzes 35. kājnieku bataljona komandieris, pulkvežleitnants Jānis Svilpe stāstīja, ka šogad pasākuma drošību šeit, Aglonas bazilikas teritorijā, kopumā abās dienās nodrošinās vairāk nekā 200 karavīri un zemessargi “gan teritorijā, gan gar žogu, gan sektoros, gan posteņos pie avotiņa un pie Dievmātes svētgleznas”.

“Mēs arī kontrolēsim ieeju bazilikas teritorijā,” piebilda Svilpe.

Priesteris Rinalds Stankēvičs pastāstīja, ka vairākas svētceļnieku grupas Aglonā ieradās jau ceturtdien un trešdien, taču daļa no tām jau devušās atpakaļ mājās. Līdz šim svētki norit mierīgi, un nekādu starpgadījumu nav bijis.

“Cilvēki ļoti apzinīgi gatavojās šiem svētkiem, izdzīvo šos svētkus un noteiktos ierobežojumus arī realizē. Arī saņemot šīs ieejas kartes, otrā pusē bija visa informācija uzrakstīta. Tā, ka cilvēki ir informēti par to, kādi šogad izskatās Aglonas svētki,”  klāstīja Rinalds Stankēvičs.

Noteiktos ierobežojumus Aglonas svētku apmeklētāji uztver ar sapratni, uzsverot, ka esošie apstākļi nav šķērslis, lai gūtu tās sajūtas, pēc kurām šeit ieradušies.

Svētku apmeklētāji no Siguldas Vineta un Alberts stāstīja, ka sajūtas ir ļoti brīvas, var aiziet pie Marijas, ir ļoti brīvs laukums, nav drūzmēšanās, ir ļoti patīkami, ka tāds klusums un miers visapkārt ir. Tur, kur ir iespējams, tur lielākā daļa cilvēku arī ievēro visu. “Mēs, tā liekas, kā nācija esam tādi ļoti… uzreiz, ja tā vajag, tā arī darām!”  sprieda svētku apmeklētāji.

Svētku apmeklētāja no Rīgas Guna stāstīja, ka “neviens baigi neapskaujas, tas gan, jā. Man liekas, ļoti ievēro to, ka agrāk miera sveiciena laikā dievkalpojumā vienmēr cilvēki vai nu sniedza roku, tagad mēs tā kā mazliet no Austrumiem – paklanāmies.”

Šogad Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētku galvenos pasākumus būs iespējams apmeklēt tikai ar ielūgumiem, vienlaikus Aglonas bazilikas sakrālajā laukumā atrodoties ne vairāk kā 3000 cilvēkiem. Citādāka nekā ierasti būs arī Tautas Krusta ceļa norise.

“Cilvēki, kuriem būs ieejas kartes, varēs piedalīties gan Svētajā Misē vakarā, gan Krusta ceļā, gan Svētajā Misē. Atšķirība būs kāda… šogad Krusta ceļā cilvēki ies nevis aiz krusta, kā vienmēr citus gadus, bet atradīsies savos sektoros,” skaidroja Rinalds Stankēvičs.

Svētceļojuma jēga ir pats ceļš – tā saka daudzie svētceļnieki. Tas, ar kādām fiziskām grūtībām tu sastopies un kādas domas izdomā, ir pats vērtīgākais. Daudzo Aglonas svētku apmeklētāju vidū ir svētceļnieks Ainārs Jerumanis. Viņš, dienā noejot vidēji 40 kilometru, baziliku sasniedzis vienatnē.  

Ainārs Jerumanis

Sākotnēji Ainārs uz Aglonu gribēja doties kopā ar citiem svētceļniekiem, bet beigās nolēma ceļu mērot viens. Viņš gulēja draudzēs un pie paziņām. Vienatnē veicis tālo ceļu, arī Aglonas svētkos Ainārs barā stāvēt nevēlas: “Viens pats tālāk strādāšu”.

 KONTEKSTS: 

Latvijā 10. jūnijā beidzās 12. martā izsludinātā ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Vīruss joprojām cirkulē, un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas. Arvien ir spēkā atsevišķi ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai. Šogad Covid-19 dēļ Aglonas svētki tiks rīkoti, ievērojot īpašus drošības noteikumus. Dalība svētkos būs iespējama tikai ar speciāliem ielūgumiem, un pašlaik draudzes apzina tos, kas vēlas piedalīties. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt