Dienas ziņas

Pretrunīgi signāli par gāzes rezervēm

Dienas ziņas

VSAA e-pakalpojumi būs pieejami vienuviet

Uz svētkiem Aglonā devušies simtiem svētceļotāju

Aglonā pirms ticīgo svētkiem steidz pēdējos labiekārtošanas darbus

Ceturtdien, 11. augustā, ar svēto misi nodomā par slimniekiem sāksies Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki Aglonā. Katru gadu svētki pulcē tūkstošiem cilvēku, un šajās dienās uz Aglonu dodas svētceļotāji no visas Latvijas. Svētki noslēgsies pirmdien, 15. augustā, ar svētku galveno misi. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem kovida ierobežojumi ir atcelti, bet dievnamā vēl steidz paveikt pēdējos labiekārtošanas darbus.

Svētceļnieku grupu no Rīgas, kuru vada radio "Marija Latvija" darbinieki un priesteris Pēteris Skudra, "ReTV" satiek Višķu tehnikuma telpās. Visi ir mazliet saguruši, bet priecīgi par svētceļojumā pavadīto laiku. Šī grupa svētceļojumu uz Aglonu sāka 31. jūlijā Skaistkalnē.

"Lielākā daļa priesteru, protams, ir aicināti palīdzēt ar grēksūdžu uzklausīšanu un arī garīgo atbalstu svētceļniekiem, kuri ir ieradušies Aglonā. Es pats vairāk darbojos ar radio "Marija", kuru es joprojām pārstāvu. Un tad mēs tiekamies ar tiem klausītājiem, kuri mūs neredz, bet tikai dzird," sacīja katoļu priesteris Skudra.

Svētceļnieki stāstīja, ka gājiens uz Aglonu nav tikai lūgšanas, bet arī ļoti laba iespēja iepazīties, sarunāties par vienkāršām lietām, aizmirstot par ikdienas rūpēm.

"Ejot, ka tu ej un dziedi, un runā ar cilvēkiem, un iepazīsti tik daudz brīnišķīgu cilvēku, tad nav grūti. Protams, dažreiz vakarā ir nogurums kājās, bet ir arī tas lielais gandarījums, ka tu esi nogājis," sacīja svētceļniece Linda.

"Man tas jau ir ierasts jau vairākus gadus, kādus padsmit. Principā no agra vecuma. Pirmais svētceļojums bija ratiņos kopā ar vecākiem viena vai divu gadu vecumā," atzina svētceļnieks Dominiks.

Aglonas bazilikā atklāja, ka parasti Aglonā kājām ierodas vairāki simti svētceļnieku. Priesteris Lauris Kārklis uzsvēra, ka naktsmītņu pietiks visiem.

"Izmitināšanas iespējas mums ir bazilikas ģimnāzijā. Aglonas katoļu ģimnāzijā ir iespēja palikt svētceļniekiem. Tur blakus ir kopmītnes, kuras ir renovētas. Un arī apkārt Aglonai ir daudz viesu namu un ir iespēja palikt teltīs," stāstīja Aglonas bazilikas vikārs Kārklis.

Priesteris tāpat stāstīja, ka Aglonas bazilika šobrīd ir gandrīz gatava uzņemt ļaužu masas, bet vēl noris dažādi sakopšanas darbi.

"Jāpļauj zāle. Pagasts un novads mums palīdz. Visu Aglonu sakopt aizņem daudz laika. Ir arī nepieciešama palīdzība, jo jāsagatavo telpas svētceļniekiem, jāsaklāj gultas, jādomā par galdiem, jāiztīra bazilika, jāiztīra visas ēkas," stāstīja Kārklis.

Preiļu novada domē atklāja, ka šobrīd  iespēju robežās palīdz baznīcai sagatavoties gaidāmajiem Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkiem.

Baznīcas pārstāvji aicina uz Aglonu nedoties cilvēkiem, kuri nejūtas pārliecināti par savu veselības stāvokli. Svētku dievkalpojumus būs iespējams gan redzēt, gan dzirdēt tiešraidēs no Aglonas. Tomēr tiem, kuri dosies uz Aglonu, līdzi vajadzētu paņemt ikdienā lietojamos medikamentus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt