Panorāma

Izbraukuma dievkalpojums diasporas luterāņiem

Panorāma

Panorāma

Aglonā lūdzas par veselību un ģimeni

Aglonā noslēgušies Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki

15. augustā noslēdzās Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki. Aglonas bazilikas sakrālajā laukumā, pulcējot ticīgos un valsts galvenās amatpersonas, notika svētku galvenā Svētā Mise. Šis ir jau otrais gads, kad sakrālie svētki aizvadīti stingros pandēmijas ierobežojumos.

Aglonā noslēgušies Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšana svētki
00:00 / 03:06
Lejuplādēt

Pandēmija jau otro gadu svētkus Aglonā ir mainījusi, ticīgo tūkstošu straumes ir kļuvušas skaitliski krietni mazākas. Daudzi svētkus izvēlas svinēt attālināti, arī galveno svētku dievkalpojumu skatoties televīzijā vai klausoties radio.

Taču pandēmija nav mainījusi svētku būtību, uzrunājot ticīgos, viņi atzīst, ka šajā laikā īpaši ir nepieciešams stiprinājums un ceļš uz Aglonas svētvietu un svētki to sniedz. “Cenšamies katru gadu atbraukt uz šejieni, dvēsele velk, sajūtas saviļņojošas, man ir 34 gadi, 19 reizes esmu nācis svētceļojumā,” atklāja kāds Latvijas Radio uzrunātais svētceļnieks. Protams, svarīgas ir lūgšanas un nodoms, ar kādu cilvēks dodas un piedalās svētkos. Latvijas Radio uzrunātie ticīgie dalījās savās lūgšanās: “Pašreizējā situācija lai uzlabojas, lai beigtos Covid-19, lai nomierinātos attiecības starp visām tautām,” un “Lai Dievmāte mūsu tautai piešķir tās žēlastības, kas mums ir nepieciešamas – vienotība un gudrība, ir jāprot atšķirt patiesību un pļāpas.”

Galveno Svēto Misi šogad svētkos celebrēja pāvesta sūtnis Baltijas valstīs, arhibīskaps Petars Antuns Rajičs un Latvijas bīskapi. Svētku Svētajā Misē uzruna teica arī Latvijas Valsts prezidents, kurš uzsvēra to, ka Latvija ir bagāta ar labiem cilvēkiem, un Aglonas svētkos ir iespējams satikt ļoti daudzus no viņiem. Prezidents atzina, ka šie svētki mudina apstāties un aizdomāties par patiesajām vērtībām. Savā uzrunā Levits pieskārās arī pandēmijai: “Šis laiks mums māca solidaritāti, atgādinot, cik ļoti esam atkarīgi cits no cita, izšķirīgos brīžos mūsu tauta ir solidāra, un arī šobrīd neviens netiks aizmirsts, neviens netiks atstāts malā.

Piesardzības un drošības pasākumi ir vajadzīgi ne tikai, lai mēs paši pasargātu sevi un nesaslimtu, bet arī, lai parūpētos par saviem līdzcilvēkiem un nepakļautu briesmām viņu veselību vai pat dzīvību.

Es sirsnīgi pateicos katram, kurš ir vakcinējies, un liels paldies katram, kurš pamudinājis vai palīdzējis kādam nokļūt līdz vakcinācijai. Es gribētu atgādināt, ka no mūsu lēmumiem atkarīga ne tikai mūsu pašu, bet daudzu citu cilvēku veselība un dzīvība!”

Lai šogad varētu ticīgie piedalīties svētkos, bija jābūt vakcinācijas sertifikātam vai apliecinājumam par izslimošanu, taču nevakcinētajiem bija jāuzrāda negatīvs tests.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt