Aglonā norisinās Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Svētdien un pirmdien Aglonas bazilikā notiek Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētku galvenie pasākumi, kas ik gadu pulcē tūkstošiem ticīgo no Latvijas un arī citām valstīm. Svētdien visas dienas garumā bazilikā norisinās dievkalpojumi, bet pulksten 22.00 sakrālajā laukumā būs Tautas krustaceļš.

Latvijas Radio korespondente Iveta Čigāne no Aglonas. 14. augusts, pulksten 13.00
00:00 / 01:12
Lejuplādēt

Kā novēroja Latvijas Radio, svētdien rīta pusē Aglonas bazilikas teritorijā cilvēku vēl nebija daudz. Kuplākā skaitā cilvēki sanāca pulksten 10.00 un pulksten 12.00, kad notika mises. Visi pārvietojas brīvi pa bazilikas teritoriju, daudzi arī dodas uz svētavotu pēc svētītā ūdens. Pulcēšanās ierobežojumu nav, taču Latvijas Radio novēroja atsevišķus cilvēkus, kas lietoja maskas. Bazilikā joprojām turpina ierasties svētceļnieki. Uz svēto misi bija sanākušas vairāk nekā 17 grupas – tie varētu būt vairāk nekā 1000 cilvēku.

Aglonā uzrunātie cilvēki par lūgšanām
00:00 / 00:37
Lejuplādēt

Kāpēc svētceļnieki jau 300 gadus dodas tieši uz Aglonu? Pētnieku versijas

Rakstu lasi šeit:

Svētceļnieku grupa no Kolkas ieradušies Aglonā pirms trim gadiem.
Svētceļnieku grupa no Kolkas ieradušies Aglonā pirms trim gadiem.

Aglonā uzrunātie cilvēki stāsta, ka šogad viņu lūgšanas būs par savu un līdzcilvēku veselību un mieru Ukrainā un pasaulē:

"Šogad ir ļoti daudz domu. Sirds ir tik smaga. Pirmkārt par Ukrainas notikumiem. Brīžiem liekas – kur ir Dievs, kur ir visi svētie, ka nekas nemainās."

"Lai būtu laba veselība, spēks."

"Lūgšos par vecākiem, par draugiem. Par karu Ukrainā jālūdzas, lai pārstātos karš, lai cilvēki nemirtu."

"Par savu veselību, par savu bērnu veselību. Mājās ir mamma slima – arī par viņas veselību."

Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki sāksies svētdien pulksten 18.00 ar vesperēm, pēc kā sekos dievkalpojums ar euharistisko procesiju. Plānots, ka Krustaceļā un galvenajā dievkalpojumā piedalīsies arī valsts augstākās amatpersonas un valdības pārstāvji.   

Slimību profilakses un kontroles centra speciālisti aicina iedzīvotājus ievērot epidemioloģiskās drošības un higiēnas pasākumus, dodoties uz Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētkiem Aglonā. Speciālisti iesaka cilvēkiem ar Covid-19 simptomiem palikt mājās. Bet cilvēkiem ar hroniskām slimībām un pazeminātu imunitāti vietās, kur nav iespējams ievērot drošu distanci, lietot sejas masku vai respiratoru. Turklāt jāatceras par šķidruma lietošanu – Latvijā turpinās karstuma vilnis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti