Āgenskalna vecā TV torņa tuvumā dzīvojošajiem traucēts radio signāls; uzlabojumus nesola

Āgenskalna pašā sirdī, blakus Āgenskalna tirgum, atrodas par visām apkārtējām ēkām krietni augstāks metāla konstrukcijas tornis. Tas kādreiz nodrošinājis televīzijas signālus, bet kopš darbu sācis krietni lielākais TV tornis Zaķusalā, mazākā konstrukcija ar laiku nonākusi privātīpašnieku rokās. Atsevišķi tuvējo māju iedzīvotāji, kā arī tornim garām braucošie autovadītāji ir ievērojuši radio signāla uztveršanas traucējumus. Kādēļ šāda situācija ir radusies, un vai to var labot?

Ierasto radio programmas skanējumu, braucot gar veco televīzijas torni Āgenskalnā, izkropļo citu radio staciju signāli. Problēmas nav tikai autobraucējiem. Netālu no torņa jau ilgus gadus dzīvo arī Ēriks Ošs. Viņš atzīstas – nekad nav bijis liels radio klausītājs, bet reizēs, kad gribējis dzirdēt sev interesējošas programmas, to nav bijis iespējams izdarīt. Šāda problēma esot jau vismaz kopš šīs tūkstošgades sākuma.

"Un tā tas ir gadiem. Un man ļoti bieži ir ļoti grūti dabūt to pirmo programmu. Man pat uzdāvināja viens draugs kaut kādu ķīniešu aparātu. Viņš man uzlika uz tā viļņa, bet tāpat tā tas palika," stāsta Ošs.

Āgenskalna vecā TV torņa tuvumā dzīvojošajiem traucēts radio signāls; uzlabojumus nesola
00:00 / 03:22
Lejuplādēt

Par līdzīgām problēmām viņš dzirdējis arī no citiem Āgenskalna iemītniekiem, kuri dzīvo netālu no torņa. Arī Āgenskalna apkaimes biedrība par šādu problēmu apkaimē ir informēta. Tā gan neskarot daudzus no biedrības aptaujātajiem iedzīvotājiem. Tomēr biedrība šai problēmai pievērsīšot uzmanību, tādēļ vēlas noskaidrot, cik plaši tā skar apkaimes iedzīvotājus.

"Ja tāda problēma ir, tad būtu interesanti uzzināt, cik daudzus cilvēkus tas skar. Un tad, ja kādam ir tādas problēmas, tad var rakstīt droši biedrībām. Var mums rakstīt gan "Facebook", gan arī e-pastā. Tad mēs varam mēģināt tās problēmas apkopot un vērsties pie atbildīgajām institūcijām," aicina Āgenskalna apkaimes biedrības valdes loceklis Oto Ozols.

Savulaik sūdzības par radio signāla traucējumiem saņēmis arī Latvijas Radio, norāda tā raidījumu un ierakstu daļas vadītājs Guntars Plūcis. Latvijas Radio šo situāciju gan nekā nevarot ietekmēt.

"Latvijas Radio to galīgi nevar iespaidot. Ir uzraugošā institūcija, kas saucas VAS "Elektroniskie sakari", kur tiek visi parametri noteikti – gan frekvence, gan antenas polarizācija un izstarotā jauda un tā tālāk. Visticamāk, tomēr netiek pareizi ekspluatētas šīs iekārtas Āgenskalna tornī, jo tā tam nav jābūt. Nedrīkst traucēt blakus esošās frekvences," norāda Plūcis.

Par frekvenču nepārklāšanos, kā arī par raidītāju jaudu un par to, lai tie tiktu pareizi izvietoti, atbild jau iepriekš minētais valsts uzņēmums "Elektroniskie sakari", kas arī saņēmis sūdzības. Akciju sabiedrības vecākais eksperts Juris Rencis sakās problēmu zinot. Jau gadiem jaunu raidītāju atļaujas šajā vietā neizsniedz. Tādēļ sliktāk nepalikšot, taču, kamēr darbu nav beiguši kādi esošie raidītāji, arī labāk, visticamāk, nekļūs.

"Laika gaitā šo raidītāju skaits ir palielinājies, un tas ir atstājis iespaidu uz radio uztveršanas apstākļiem torņa tuvumā. Arī VAS "Elektroniskie sakari" ir saņēmis klausītāju sūdzības par radio programmu uztveršanu.

Mūsu pārbaudes rezultātā mēs secinājām, ka problēmas iemesls ir radio uztvērēja pārslogošanās no tuvu stāvošo raidītāju stiprā signāla. No savas puses varu ieteikt pamainīt uztvērēja izvietošanas vietu, antenas garumu un tās orientāciju. Palīdzēt var arī kāda cita, kvalitatīvāka ražotāja uztvērēja izmantošana," stāsta Rencis.

Arī Rīgas dome skaidro, ka nekā šajā situācijā nevar darīt, tādēļ ar sūdzībām aicina vērsties pie atbildīgajām valsts iestādēm vai arī nesen izveidotajos apkaimju iedzīvotāju centros, kur palīdzēs sazināties ar atbildīgajām iestādēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt