Āgenskalna tirgus būdiņu demontāžas dēļ Rīgas Igauņu nams palicis bez sētas

Ar pašvaldības policijas ekipāžu un Rīgas būvvaldes izsaukšanu ceturtdien, 29.martā,  turpinājās Āgenskalna tirgus būdiņu demontāžas darbi. Inspektorus izsauca Latvijas Igauņu biedrības pārstāvji, jo Rīgas Igauņu nams, kas robežojas ar tirgus laukumu, nu palicis bez līdzšinējās atdalošās joslas – betona sētas.

Rīgas domes pārstāvji betona blokus par sētu gan nesauc. Taču nojauktās vietā sola uzbūvēt jaunu.  

Daļa sētas, kas tirgus teritoriju atdalīja no Igauņu nama Nometņu ielā 62, nojaukta līdz ar tirgus kioskiem. Savulaik šajā ēkā atradās Latvijas Televīzija, bet 1997. gadā ēka līdz ar teritoriju atdota Igauņu biedrībai, kas ir 1908.gadā dibinātās Rīgas Igauņu izglītības un palīdzības biedrības pēctece.  

1913. gadā fotogrāfijā redzams, ka ēkai bija sēta. “Tā teritorija pieder mums līdz ar sētu,” uzsvēra Latvijas Igauņu biedrības priekšsēdētājs Tomass Kalda.

Viņš norādīja, ka tādiem nojaukšanas darbiem vienmēr vajadzīgs projekts, kas saskaņots, bet saskaņojuma nebija, sacīja Kalda. 

Tāpēc tika izsaukta pašvaldības policija, un ātri vien ieradās arī būvvaldes inspektors un projekta pasūtītāji no Rīgas domes (RD), un izcēlās strīds, vai nojauktie bloki ir vai nav sēta.

RD Īpašuma komitejas priekšsēdētājs Oļegs Burovs (“Gods kalpot Rīgai”) paliek pie tā, ka sēta tomēr ir pilsētas īpašums. Un, tā kā tiek demontēti kioski, tiem seko arī bloki.

Pagaidu žogs Igauņu namu no tirgus teritorijas atdalīs līdz brīdim, kamēr tur par domes naudu tiks uzbūvēts pamatīgs mūris.  

KONTEKSTS:

Kultūras pieminekļu sargi svētdien, 23.martā, likuši Rīgas domei pārtraukt Āgenskalna tirgus sakņu paviljona nojaukšanas darbus. Tāpat arī rīdzinieki cēluši trauksmi par ieceri nojaukt tirgū esošo sakņu paviljona ēku, kam ir vēsturiska nozīme.

Rīgas domes Īpašuma departamenta nolīgta tehnika marta otrajā pusē sākusi demontēt padomju laikā ap vēsturisko tirgus namu uzceltās ēkas. Tas satraucis Āgenskalna iedzīvotājus, bet domē norāda, ka darbi sen ieplānoti. Tāpat dome arvien gaida potenciālos tirgus nomniekus, kuru interese pagaidām gan ir visai necila. Pretendenti izsolei var pieteikties līdz 11. maijam. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti