Pusdiena

ZZS kopš novembra beigām ziedojumos saņēmusi 65 000 eiro; starp ziedotājiem Lembergs

Pusdiena

Arī «Ludzas ATU» nonāk «Hansabuss» rokās; Igaunijas uzņēmums grasās turpināt ekspansiju

Āgenskalna tirgu, visticamāk, uz 30 gadiem nodos privātās rokās

Āgenskalna tirgu, visticamāk, uz 30 gadiem nodos privātās rokās

Rīgas domes Pilsētas īpašuma komiteja pirmdien, 15. janvārī, spriedīs par kopš gada sākuma slēgtā Āgenskalna tirgus nākotni. Pašvaldības uzņēmums “Rīgas centrāltirgus” arvien uzskata un arī savā vīzijā deputātiem norādīs, ka Āgenskalna tirgum jāpaliek domes uzņēmuma paspārnē.

Savukārt Īpašuma departaments jau sagatavojis ierosinājumu, ka tirgus uz 30 gadiem jānodod privātās rokās, jo Centrāltirgum tā attīstībai naudas nav.

Lai gan domē paredzamas karstas debates, visticamāk, vairākuma atbalstu tomēr gūs piedāvājums par Āgenskalna tirgus ilgtermiņa iznomāšanu.

Sabiedrības iniciatīvu portālā “manabalss.lv” šonedēļ ir savāktas nepieciešamās 2000 balsis, lai Rīgas pašvaldībā iesniegtu prasību par Āgenskalna tirgus glābšanu. Iniciatīva pirmkārt liek domei izstrādāt tirgus attīstības plānu un divos trīs gados to realizēt.

Tāpat uzdots meklēt vainīgos tirgus nolaišanā līdz kritiskam stāvoklim un piedzīt zaudējumus. “Iniciatīvas mērķis ir parādīt Rīgas domei, ka mums tā vieta ir svarīga. Mēs neesam mierā ar šādu saimniekošanas veidu, ka kultūrvēsturiskais centrs un ēka tiek nolaista līdz kritiskam stāvoklim un pēc tam tiek plātītas rokas, ka nav finansējuma, ar ko uzturēt [tirgus ēku]. Tas ir vienkārši fantastiski! Es nevaru iedomāties, ka ar kādu kultūrvēsturisku pieminekli šādi rīkojas,” stāsta idejas autore Āgenskalna iedzīvotāja un domes opozīcijas partijas “Latvijas attīstībai” biedre Anda Baidekalna.

Rīgas dome līdz janvāra vidum uzdeva “Rīgas centrāltirgus” vadībai izstrādāt koncepciju par Āgenskalna tirgus nākotni.

Tirgus valdes priekšsēdētājs Artis Druvinieks, kas uzņēmumu vada tikai kopš rudens, gada nogalē bija apņēmības pilns tirgu saglabāt savā paspārnē. “Centrāltirgus Āgenskalna tirgu vienmēr ir uztvēris kā savu sastāvdaļu. Ja tiks pieņemts lēmums, ko, iespējams, pieņems akcionārs, tad to nevajadzētu attiecināt uz akcionāru. Mēs Āgenskalna tirgu redzam kā savu tirgu,” saka Druvinieks.

Pirmdien gaidāmajā apspriešanā Pilsētas īpašuma komitejā Centrāltirgus būs gatavs izklāstīt savas idejas, saka tā pārstāvis Aleksandrs Šuņins. “Mūsu vīzija ir saistīta ar piedalīšanos Āgenskalna tirgus nākotnē. Būs priekšlikumi, kā attīstīt šo teritoriju. Mūsuprāt, tai teritorijai ir jāpaliek Rīgas Centrāltirgū,” norāda Šuņins.

Kā redzams Centrāltirgus valdes parakstītajā vēstulē, tā piedāvā Āgenskalna tirgu atjaunot divās kārtās. Pusotrā gadā domāts izstrādāt projektu, bet vēl pusotrā gadā nojaukt piebūves un atjaunot tirgus namu. Kopējās izmaksas lēstas četrarpus miljonu eiro apmērā. Savukārt otrajā kārtā vēl pēc pusotra gada Centrāltirgus plānojis izbūvēt pazemes autostāvvietu un jaunu būvi tirgum un kultūrai.

Lai gan valde norāda, ka bankas ir gatavas plānus kreditēt, citās domās ir domes Īpašuma departaments, kas vēl vasarā Āgenskalna tirgu uz 30 gadiem iznomāja savai kapitālsabiedrībai.

Kredītu ņemt būtu riskanti, turklāt Centrāltirgum pietiek savu darbu, tāpēc Āgenskalna tirgus izsolē ir jānodod 30 gadu nomā privātās rokās, norādīts Īpašuma departamenta atzinumā.

Turklāt jau sagatavots domes lēmumprojekts ar detalizētu iznomāšanas kārtību. Pilsētas īpašuma komitejas priekšsēdētājs Oļegs Burovs (“Gods kalpot Rīgai”) gan saka – tas ir tikai variants. “Neatkarīgi no tā, kādu lēmumu mēs pieņemsim, mēs nevaram tērēt laiku. Mums vajag pietiekoši ātri rīkoties, tāpēc viss jau ir sagatavots,” pauž Burovs.

Paredzams, ka domes vairākums atbalstīs versiju par 30 gadu nomu ar nosacījumu tirgu atvērt pēc trīsarpus gadiem, nevis ļaus domes kapitālsabiedrībai pašai atjaunot Āgenskalna tirgu. Pēdējos 20 gadus Āgenskalna tirgus jau bija privātās rokās.

Jau ziņots, ka Rīgas dome secināja, ka nomnieks tirgu tai atdevis kritiskā stāvoklī. Turklāt pagrabā nelielā platībā nobrukusi daļa griestu. Ideja par to, ka tirgus uz 30 gadiem ir jānodod nomā privātajam investoram, izskanēja jau iepriekš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt