Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Čehijas politiskās kaislības

Panorāma

Valkā grib vairāk darbavietu un ietvju remontu

Daļa pedagogu jau vakcinēti, citi domā

Āgenskalna sākumskolas skolotāja gaida vakcīnu un satikšanos ar audzināmo klasi

Pirmdien dota zaļā gaisma arī pedagogu vakcinācijai. Skolas pašas apzina situāciju –  cik skolotāju pret Covid-19 jau vakcinējušies vecuma vai hronisku slimību dēļ, cik poti vēl gaida, kā arī to, kuri potēties negrib. Āgenskalna sākumskolā norāda – viņi ir kā valsts valstī, un pedagogu dažādie viedokļi par vakcināciju atspoguļo to, kas notiek sabiedrībā. 

Ir dienas vidus, un parasti šajā laikā Āgenskalna sākumskolas skolotājas Evas Mežules pirmās klases audzēkņi būtu laukā, skolas pagalmā. Stundas beigušās, sākusies pagarinātās dienas grupa. Taču skolotāja ir savā mājā, un viņas vienīgais biedrs ir taksīte Sise. Un telefons, kurā ik pa brīdim nopīkst ziņa, ka ir nobildēts un ienācis kāda mājasdarba foto. Visvairāk viņai trūkst audzināmo. Skolotāja ļoti skumst pēc skolas klātienē.

"Mani mazie pirmklasnieki, un mums ir jauki, bet tas ir savādāk, kā tikties klātienē, samīļot un ļauties, lai mani samīļo. 

Es noteikti vakcinēšos, jo es gribu braukt ceļojumos, es gribu tikties ar draugiem, es gribu, lai Covid-19 tiek kārtīgi ierobežots, lai mēs varam nākt kopā," stāstīja Mežule.

Skolotāja vakcīnai pieteikusies pati.

"Es skolā devu ziņu, ka esmu gatava un piekrītu, un protams, esmu pieteikusies "manavakcina.lv". Man mammīte ir mediķe, un viņa teica – visos laikos ir potes, protams, ir blakus parādības, kaut kas notiek, bet ne visiem," stāstīja Mežule.

Āgenskalna sākumskolas direktore Ināra Kaķīte norādīja, ka skolā ir dažādi viedokļi par vakcināciju.

"Tas, kas notiek pie mums skolā, ir tieši tas pats, precīzi, kas sabiedrībā..." norādīja Kaķīte.

Skolas direktore apzvanījusi katru pedagogu un secinājusi, ka ir gan svārstīgie, gan tie, kas poti jau saņēmuši. 

"50% ir pieteikušies "manavakcina.lv", 20% jau ir savakcinējušies, gaida otro. Ir viena daļa, kas nogaida, katram ir savi iemesli..." sacīja direktore.

Tajā pašā laikā ne visi skolotāji grib potēties kolektīvi. Tam piekrīt tikai puse. Iemesls – nekur nav garantēts, ka vakcinācija notiktu skolā.

"Es neesmu ne no viena dzirdējusi, ka viņš baidās, ka tādēļ nevarēs strādāt. Nē, un tā arī nav mana kompetence. Bet es gan katram saku, ka pati esmu vakcinējusies un jūtos lieliski," norādīja Kaķīte.

Tam, ka viņai šogad, pat vakcinētai pret Covid-19, izdosies satikt savus skolēnus, skolotāja Mežule gan netic. 

"Tie saslimšanas rādītāji ir augsti, Rīgā ir īpaši augsti, vai kaut kas mainīsies no tā, ka [saņem] vienu poti? Nē, noteikti nē. Bet es septembrī gaidīšu visus skolā," uzsvēra Mežule.

KONTEKSTS:

No 12. aprīļa sāk pret Covid-19 vakcinēt skolu darbiniekus, kuri strādā skolās klātienē. Izglītības un zinātnes ministrijas dati liecina, ka Latvijā kopumā ir 76 316 izglītības iestāžu darbinieki, no tiem 52 392 vakcinēti var tikt no 12. aprīļa, bet 23 924 no 3. maija. 

Latvijā plānots vispirms vakcinēt astoņas prioritārās grupas. Kopumā līdz vasaras beigām plānots vakcinēt ap 70% iedzīvotāju, un šī gada trešajā–ceturtajā ceturksnī varēs vakcinēt visus pārējos sabiedrības locekļus, kas vakcināciju nav saņēmuši iepriekš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt