4. studija

Vai izmantot dārzā veco šīferi ir bīstami veselībai?

4. studija

Vai aizliegums darba laikā izmantot mobilos tālruņus ierobežo māmiņu tiesības?

Poliklīnikā piedāvā gaišreģa pakalpojumus

Āgenskalna klīnikā piedāvā saziņu ar sargeņģeli; inspekcija pārbaudīs iestādes darbību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Kādā no Āgenskalna klīnikām Rīgā tiek piedāvāti gaišredzības pakalpojumi, tostarp saziņu ar klienta jeb pacienta sargeņģeli. Iestādes vadība šādi soli skaidro ar faktu, ka tajā apvieno gan tradicionālo, gan netradicionālo medicīnu.

“Es neuzskatu, ka mēs esam tradicionāla poliklīnika. Šeit mēs cenšamies apvienot gan tradicionālo, gan netradicionālo medicīnu,”

saka klīnikas vadītājs Edgars Mednis. “Pasaulē šobrīd ir tāds jauns jēdziens kā integratīvā medicīna. Tur ietilpst gan tradicionāli – tas, ko mēs zinām – terapija, ginekoloģija un tā tālāk, un tur ietilpst netradicionālā medicīna. Tas ir kā akupunktūra, ajūrvēdas medicīna,” viņš stāsta.

Attiecībā uz gaišredzību viņš saka: “Es gribētu teikt, dziedināšana [klīnika piedāvā dziedināšanu]… tā gaišredzība varētu būt kā laba piedeva [ja būtu klīnikā], bet dziednieces pakalpojumi noteikti [ir pieņemami]”.

Āgenskalna klīnikas direktors neuzskata, ka dziedniecība un gaišredzība neiederētos tradicionālajā poliklīniku piedāvātajā pakalpojumu klāstā. Citādi gan uzskata Veselības inspekcijas pārstāve Līga Peroščeva.

“Ārstniecības iestādē tiek sniegti ārstnieciskie pakalpojumi, un tos sniedz ārstniecības personas, kuras ir ieguvušas attiecīgu izglītību medicīnā un ir sertificētas, (..) dziedniecība šajā kategorijā neskaitās kā ārstniecība,”

norāda Peroščeva.

Raidījums “4.studija” norāda, ka klīnikas mājaslapā norādīts, ka tur strādājošā gaišreģe-dziedniece piedāvā gaišreģa pakalpojumus.

Viņa klientiem piedāvā saziņu ar savu sargeņģeli.

Tiesa, ar pašu gaišreģi raidījumam neizdevās sazināties.

Veselības inspekcija cilvēkiem neaizliedz izmantot dziednieku un gaišreģu pakalpojumus, taču to piedāvāšana ārstniecības iestādē nav korekta, norāda inspekcija. “Šādi pakalpojumi nebūtu jāpiedāvā ārstniecības iestādei, it sevišķi, ja to reklamē kā pakalpojumu, jo tas varētu maldināt arī pašus iedzīvotājus (..) Šajā gadījumā inspekcija ir uzsākusi pārbaudi, attiecīgi veiks kontroli konkrētajā ārstniecības iestādē,” uzsver Peroščeva.

Tikmēr Mednis norāda, ka iestādes nosaukums arī turpmāk var ietvert vārdu “klīnika”, un tas atbilst iestādes būtībai. Pēc viņa teiktā, klīnika ir tas pats kas dziedinātava.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti