Āfrikas cūku mēra skartajos novados līdz rudenim atcelti visi publiskie pasākumi

Āfrikas cūku mēra (ĀCM) skartajās teritorijās - Dagdas un Krāslavas novados – pašlaik ir atcelti visi publiskie pasākumi, stāsta radio "Divi krasti" žurnāliste Renāte Lazdiņa.

Līdz 1.oktobrim Dagdas un Krāslavas novados atcelti visi publiskie pasākumi, arī novada svētki.

Tāpat karantīnas zonā izveidoti trīs policijas posteņi, kas kontrolē visu transportlīdzekļu pārvietošanos uz un no slimības skartās zonas. Tiek pārbaudīti arī cilvēki, vai viņi nepārvieto cūkgaļas produktus.

Mobilizēti arī ir mednieki uz mežacūku izšaušanu. Viņi norāda, ka lielākā problēma ir vieta nomedīto dzīvnieku dedzināšanai. Tas pašlaik tiek organizēts, un mednieki cer uz kompensācijām.

Līdz šim Latgalē, kur konstatēti vairāki Āfrikas cūku mēra gadījumi, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) veicis vairāk nekā divus tūkstošus apsekojumu. Kā stāsta "Divu krastu radio" žurnāliste Renāte Lazdiņa, dienestam nākas izskaidrot cilvēkiem apsekojumu iemeslus, turklāt daudzi nezina par cūkām bīstamās slimības uzliesmojumu.

PVD informē, ka otrdien vienai nomedītajai meža cūkai apstiprināta saslimšana ar Āfrikas cūku mēri - meža cūka nomedīta Dagdas novadā, Ķepovas pagastā, Baltkrievijas robežas tuvumā.  

Kopumā ĀCM ir konstatēts 17 meža cūkām un 4 mājas cūkām. Šis ir pirmais gadījums, kad ĀCM konstatēts nomedītajai un laboratoriski pārbaudītajai meža cūkai. Līdz ĀCM uzliesmojumam visā Latvijas bija pārbaudītas 1 107 nomedītās meža cūkas, pēc 26.jūnija pārbaudītas 117 nomedītās meža cūkas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti