Sadaļas Sadaļas

Rīta Panorāma

Intervija ar Gunu Laganovsku

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Kārli Lejnieku

Intervija ar Ivo Švāģeri

Advokatūras dienās ar konsultācijām palīdzēs tiesībās finanšu jautājumos un citās jomās

No 9. līdz 13.martam Advokatūras dienās Latvijas iedzīvotāji varēs saņemt bezmaksas juridiskās konsultācijas. Šogad īpaša uzmanība būs veltīta tiesībām, kas saistītas ar finanšu jautājumiem un ietver plašu tēmu spektru - piemēram, banku prasību klientiem pierādīt līdzekļu izcelsmi un skaidrot savus tēriņus, dažādās jomās pieļaujamos skaidras vai bezskaidras naudas darījumus un citiem, informēja Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģijā.

Advokātu konsultācijas būs iespējams saņemt arī citās jomās. Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģijas mājaslapā "www.advokatura.lv" ir pieejams saraksts ar Advokatūras dienu konsultāciju sniedzējiem. 

Latvijas Zvērinātu advokātu padomes priekšsēdētājs Jānis RozenbergsLatvijas Radio

Latvijas Zvērinātu advokātu padomes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs informēja, ka pērn Advokatūras dienu laikā tika sniegtas aptuveni 1000 bezmaksas konsultācijas un redzams, ka cilvēki konsultācijas jau gaida.

"Patlaban finanšu jomā ir ļoti daudz neskaidrību par dažādiem ierobežojošiem pasākumiem, saistībā ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas ierobežošanu - cik plašas ir bankas tiesības ierobežot savus klientus, izmantojot sev pieejamos instrumentus - kontu bloķēšanu, papildu informācijas ievākšanu, cik ilgi ir pienākums glabāt darījuma dokumentus un daudzi citi jautājumi, ar kuriem šobrīd iedzīvotāji nereti saskaras. Pie tam zināms, ka valdība skata plānu, kurā šie noteikumi kļūs vēl drastiskāki," norādīja Rozenbergs.

Šogad bezmaksas konsultācijas sniegs vairāk nekā 100 zvērināti advokāti un viņu palīgi. Bezmaksas zvērinātu advokātu konsultācijas būs pieejamas Rīgā, kā arī citās pilsētās, piemēram, Valmierā, Bauskā, Liepājā, Daugavpilī, Kuldīgā un citviet. Iedzīvotāji var vērsties ne tikai ar jautājumiem par tiesībām digitālā vidē, saņemt konsultācijas arī par citiem jautājumiem - īres un mājokļa tiesībām, apsaimniekošanas situācijām, ģimenes, mantojuma tiesībām, parādsaistībām, darba tiesisko attiecību un citiem jautājumiem, atbilstoši advokāta specializācijas jomai. Šogad iedzīvotāji var izmantot meklētāju Latvijas Zvērinātu advokātu padomes mājaslapā, izvēloties advokātu, kurš konsultē par nepieciešamo tēmu sev tuvākajā pilsētā. Bezmaksas konsultācijām īpaši aicināti pieteikties tie iedzīvotāji, kam līdz šim nav bijusi iespēja saņemt advokātu juridisko palīdzību samaksas vai citu ierobežojumu dēļ.

Kā pieteikties Advokatūras dienu konsultācijai?

  • Mājaslapas "www.advokatura.lv" sadaļā "Advokatūras dienas 2020" ir pieejams saraksts ar to advokātu kontaktinformāciju, kuri Advokatūras dienās sniedz bezmaksas juridiskās konsultācijas.
  • Ar izvēlēto advokātu jāsazinās individuāli, lai vienotos par konsultācijas laiku un tiesību jomu, kurā nepieciešams padoms. Iespējams, vienkāršākos jautājumos var atrisināt telefoniski.
  • Ņemot vērā ierobežoto konsultāciju skaitu, advokāti iedzīvotājus aicina pieteikties laikus. Gadījumā, ja nevar ierasties, lūgums atteikt konsultācijas rezervāciju, lai šo iespēju varētu izmantot kāds cits.
  • Tehnisku jautājumu gadījumā Advokatūras dienu laikā no plkst. 09 līdz 18 ir pieejams informatīvais tālrunis 25215711 (lūgums ņemt vērā, ka ar šī tālruņa starpniecību advokātu konsultācijas netiek sniegtas, bet gan nodrošināts informatīvs atbalsts un fiksēti ziņojumi, ja kādā reģionā bezmaksas konsultāciju iespējas vairs nav pieejamas).

Advokatūras dienas Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija iedibināja 2010. gadā ar mērķi popularizēt zvērināta advokāta profesijas misiju - darboties sabiedrības interesēs, sniedzot iedzīvotājiem praktisku palīdzību pēc labākās sirdsapziņas.

Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija ir neatkarīga Latvijas zvērinātu advokātu profesionāla korporācija, kas apvieno visus Latvijā praktizējošos zvērinātus advokātus. Tā ir viena no senākajām profesionālajām organizācijām Latvijā. Kolēģija šogad atzīmē 99. darbības gadu, kopš brīža, kad 1921.gada 19.martā pirmo reizi tika sasaukta zvērinātu advokātu kopsapulce, kurā ievēlēja Latvijas Zvērinātu advokātu padomi un tās priekšsēdētāju Gustavu Zemgalu - vēlāko valsts prezidentu. Arī prezidenti Jānis Čakste un Alberts Kviesis ir bijuši zvērināti advokāti. Advokatūra ir tiesiskas valsts justīcijas neatņemama sastāvdaļa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt