Labrīt

Jānis Lūsēns 60.jubileju sagaida ar bagātu programmu

Labrīt

Izstāžu zālē "Arsenāls" atklās vērienīgu Lidijas Auzas glezniecības izstādi

Advokātu dienās aktualizē jautājumus saistībā ar nekustamā īpašuma iegādi

Advokātu dienās var saņemt bezmaksas konsultācijas; šoreiz īpaša uzmanība – nekustamajiem īpašumiem

Lai rosinātu sabiedrības izpratni par savām tiesībām, vairāk nekā 100 zvērināti advokāti un viņu palīgi no 11. līdz 15. martam Advokatūras dienās iedzīvotājiem visā Latvijā sniegs bezmaksas juridiskās konsultācijas, šogad īpašu uzmanību veltot jautājumiem, kas saistīti ar nekustamā īpašuma iegādi un apsaimniekošanu.

Latvijas Zvērinātu advokātu padomes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs Latvijas Radio stāstīja, ka iepriekšējos gados Advokatūras dienās iedzīvotāji bieži vien interesējušies tieši par nekustamā īpašuma jautājumiem, tāpēc šogad ir izvēlēts šis temats.

Nekustamais īpašums ir vērtīga ilgtermiņa investīcija, kas nereti ir arī viens no lielākajiem un nozīmīgākajiem pirkumiem cilvēka dzīvē. Bet nereti jaunie īpašnieki nonāk dažādās problēmsituācijās: piemēram, izdevīgi iegādāta privātmāja, bet jaunos īpašniekus, pieslēdzot komunikācijas, pārsteidz nesamērīgi augstas papildu izmaksas. Jaunā dzīvokļa apsaimniekošanas līgums nosaka aizliegumu turēt mājdzīvniekus un trokšņot pēc plkst. 20.00. Savukārt tikko uzceltai privātmājai ar skaistu skatu blakus sāk celt milzīgu loģistikas centru.  

Lai nenāktos kost pirkstos, lieki tērējot laiku, naudu un citus resursus, ir rūpīgi jāizvērtē potenciālie riski un zemūdens akmeņi, kas saistīti ar izvēlēto nekustamo īpašumu un tā iegādi, norādīts Advokatūru dienu rīkotāju paziņojumā medijiem.

Protams, Advokatūras dienu ietvaros iedzīvotāji varēs saņemt konsultācijas arī par citiem viņus interesējošajiem jautājumiem, norādīja Rozenbergs.

Rozenbergs stāstīja, ka konsultācijas varēs saņemt arī telefoniski un arī pa e-pastu, taču viņš ieteiktu tikšanos klātienē, kur informācijas apmaiņa varētu būt pilnvērtīgāka.   

Savukārt zvērināts advokāts Dmitrijs Skačkovs LTV “Rīta panorāmai” sacīja, sarežģītās situācijas ieteicams arī uz tikšanos ņemt līdzi dokumentus, no kuriem var iegūt pilnu informāciju.

Skačkovs arī uzsvēra, ka ir nozīmīgi savlaicīgi saņemt juridisko palīdzību jebkurā sarežģītā situācijā un neielaist problēmas.

Advokatūras dienas Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija iedibināja 2010. gadā ar mērķi iedrošināt cilvēkus spert pirmo soli sasāpējušu jautājumu risināšanā, jo pat vienkāršas lietas nereti tiek atliktas aizbildinājuma “nav steidzami” vai naudas trūkuma dēļ, līdz tās pārtop nopietnās problēmās.

Visvairāk advokātu šonedēļ sniegs pakalpojumus Rīgā, un bezmaksas konsultācijas tiks nodrošinātas arī reģionos, piemēram, Liepājā, Daugavpilī, Balvos, Valmierā, Tukumā, Bauskā un citviet. Konsultācijai var pieteikties, izmantojot www.advokatura.lv sadaļā “Advokatūras dienas 2019” pieejamo advokātu kontaktinformāciju.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti