Pusdiena

Pusdiena 25.02.2018

Pusdiena

Krāslavas novads atgriežas Latvijas Pašvaldību savienībā

Jauno kredītiestāžu likvidatoru sarakstu apstiprinās pēc 28. februāra

Advokāti līdz februāra beigām var pieteikties kredītiestāžu likvidatoru jaunajam sarakstam

Iespējams, jau šonedēļ Saeima lems par Kredītiestāžu likuma grozīšanu, lai ierobežotu atlīdzības apmēru kredītiestāžu likvidatoriem. Likumā noteiktiem kritērijiem atbilstoši zvērinātie advokāti var pieteikt savas kandidatūras sarakstam, no kura Finanšu un kapitāla tirgus komisija izraugās likvidatoru.

Kredītiestādes likvidatora postenis var būt ļoti ienesīgs. Kopš 2013.gada, kad likumā tika noteikts, ka par banku likvidatoriem var kļūt tikai fiziskas personas, ir mainīta arī formula, kas tiek izmantota, aprēķinot likvidatoram izmaksājamo atlīdzību. Attiecīgā formula likuma grozījumos, kuri pirms pieciem gadiem tika skatīti steidzamības kārtā, tika iesniegta uz galīgo lasījumu.

„Latvijas Krājbankas” likvidatoram auditorkompānijai „KPMG Baltic” maksājamās atlīdzības aprēķināšanā gan tiek izmantota cita formula.

„Kopumā līdzekļi ir atgūti aptuveni 260 miljonu eiro vērtībā, savukārt atlīdzībā administrators ir saņēmis aptuveni 11,8 miljonus eiro. Tomēr vēlos uzsvērt, ka tā ir atlīdzība, nevis administratora peļņa, jo no šīs atlīdzības administratoram ir jāsedz saistošās izmaksas, kas attiecas uz maksātnespējas procesu. Tās ir dažnedažādas izpētes, atlīdzība darbiniekiem. Piemēram, maksātnespējas procesa sākumā uz pilnu slodzi strādāja 30 darbinieki, lai šo maksātnespējas procesu veiktu pēc iespējas efektīvāk,” stāsta „Latvijas Krājbankas” likvidatora „KMPG Baltic” pārstāvis Oskars Fīrmanis.

Tagad, kad jautājums par banku likvidatoriem atkal kļuvis aktuāls, Finanšu ministrija ir apņēmības pilna situāciju mainīt, jau šonedēļ virzot izskatīšanai Saeimā jaunus Kredītiestāžu likuma grozījumus, kas tapuši tieši ar mērķi ierobežot likvidatoru iespēju nopelnīt miljonus. Atbalstu šiem grozījumiem esot paudušas visas koalīcijas partijas.

Jāuzsver, ka Finanšu un kapitāla tirgus komisija pagaidām nav lēmusi par „ABLV Bank” turpmāko likteni. Likvidācija ir viens no risinājumiem.

Tikmēr advokāti līdz 28.februārim var pieteikties iekļaušanai sarakstā, no kura Finanšu un kapitāla tirgus komisija izraugās banku likvidatorus. Jaunajā sarakstā plānots iekļaut ne vairs piecus, bet gan desmit kandidātus.

Latvijas Zvērinātu advokātu padomes loceklis Raivo Sjademe Latvijas Radio uzsvēra, ka otrdien, 27.februārī, notiekošajā padomes sēdē jautājumu par pretendentu sarakstu nav plānots skatīt. Viņš uzsver, ka sarakstā iekļaujamos pretendentus izvēlēsies nevis padome, bet gan viena no padomes izveidotajām komisijām, kuru vada zvērināts advokāts Ivars Grunte.

„Padome par kredītiestāžu likvidatoru kandidātiem neko nelemj. Šo jautājumu lems komisija nodokļu un finanšu jautājumu risināšanai, bet tikai pēc 28. februāra, kad visi ieinteresētie advokāti būs iesnieguši savus pieteikumus. Tikai pēc 28. februāra šī komisija nāks kopā un kaut ko lems,” sacīja Sjademe.

Saskaņā ar nolikumu, kas apstiprināts pagājušā gada novembra beigās, tieši komisija nodokļu un finanšu jautājumu risināšanai pārstāv advokātus attiecībās ar Finanšu un kapitāla tirgus komisiju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt