Advokātes darbības apturēšana var iekavēt Bērnu slimnīcas kukuļošanas lietu

Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa jau astoņus gadus skata tā dēvēto Bērnu slimnīcas kukuļošanas lietu. Prokurors jau pabeidzis lasīt apsūdzības debašu runu, lūdzot tiesu atzīt apsūdzētos par vainīgiem. Taču tagad pastāv bažas, ka lietas izskatīšana var vēl ieilgt, jo viens no apsūdzētajiem ir palicis bez advokātes.

Advokātes darbības apturēšana var iekavēt Bērnu slimnīcas kukuļošanas lietuZane Mače

Pastāv bažas, ka tā dēvētā Bērnu slimnīcas kukuļošanas lieta atkal var ievilkties. Slimnīcas bijušais valdes loceklis un Iepirkumu komisijas vadītājs Arnis Kramzaks ir palicis bez advokātes. Viņu šajā procesā aizstāvēja Ieva Ramiņa, kura februāra beigās apturēja savu advokātes darbību. Par to liecina Zvērinātu advokātu padomes lēmums.

Mediji iepriekš vēstīja, ka viņa kopā ar bijušo Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieku Normundu Vilnīti un kādu citu bijušo biroja darbinieku iesaistīti kādā kriminālprocesā. TV3 raidījums "Nekā personīga" februāra vidū ziņoja, ka Normundu Vilnīti, vēl vienu biroja bijušo darbinieku Andreju Vasiļēviču un advokāti Ievu Ramiņu policija tur aizdomās par kukuļa piesavināšanos.

Raidījums vēstīja, ka process ir saistīts ar kādas Polijā bāzēta kompānijas vēlmi saņemt licenci maksājumu iestādes darbībai. Šādiem uzņēmumiem jāiziet stingra procedūra Finanšu un kapitāla tirgus komisijas uzraudzībā. Ar procesu radušās problēmas. Raidījums vēsta, ka tad uzņēmums vērsies pēc palīdzības pie bijušā KNAB šefa. Vai advokātes darbības apturēšana ir saistīta ar šo procesu? Sazvanīta Ramiņa atbild, ka sarunai nav laika un aicina pārzvanīt vēlāk. Bet tad uz telefona zvaniem neatbild.

Biroja darbinieks izstāsta, ka advokāte kopš februāra sākuma ir uz slimības lapas. Viņš stāsta, ka veselības problēmas esot iemesls advokātes darbības apturēšanai. Tas darīts, lai nekavētu procesus, kuros viņa iesaistīta. Zvērinātu advokātu padomes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs skaidro, ka darbību vēlējusies apturēt veselības problēmu dēļ. "Advokātu padomē tika saņemts zvērinātas advokātes Ievas Ramiņas iesniegums ar lūgumu apturēt viņas darbību sakarā ar veselības stāvokli, pievienojot attiecīgus pamatojošos dokumentus. Un advokātu padome pieņēma lēmumu par darbības apturēšanu sakarā ar Ievas Ramiņas iesniegumu," teica Rozenbergs.

Jautāts, vai lēmumam varētu būt kāds sakars ar izmeklēšanu kukuļošanas lietā, Roznebergs atbild, ka līdz šim brīdim nekādas ziņas no procesa virzītāja attiecība par Ievu Ramiņu advokātu padomē nav saņemtas vispār. Šo kukuļošanas lietu vēl izmeklē policija. Savukārt Bērnu slimnīcas kukuļošanas lieta pēc apmēram astoņu gadu ilgas tiesvedības pirmās instances tiesā jau nonākusi finiša taisnē. Tiesas izmeklēšana pabeigta, un prokurors Māris Leja norunājis debašu runu. Tagad Leja bažījas, ka lieta var sākt buksēt.

"Cik lielā mērā ietekmēs šī aizstāvja nomaiņa procesa tālāko virzību, protams precīzi nav iespējams pateikt, bet, ja tas būs advokāts, kas nav iesaistīts iepriekš šajā lietā, pārāk īsā laikā iepazīties, sagatavot aizstāvības runu, nu tas būs diezgan sarežģīti manā skatījumā," pauda Leja. Pagājušajā nedēļā debašu runa bija jāsaka cietušo pārstāvjiem. Taču, tiesai secinot, ka vienam no apsūdzētajiem nav advokāta, sēdes divas reizes nācās atlikt.

Kramzakam ir inkriminēti vairāki noziegumi, tāpēc viņa aizstāvim jāpārzina teju viss lietas apjoms, saka prokurors. Cik raiti tiesā izdosies atrisināt situāciju, visticamāk, būs zināms šonedēļ.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt