Rīta intervija

LIKTA prezidente Signe Bāliņa par e-pakalpojumu ieviešanu

Rīta intervija

Bijusī veselības ministre Ingrīda Circene par veselības finansēšanas likumprojektu

Zvērināta advokāte Kristīne Lemantoviča par bērnu adopciju uz ārzemēm

Advokāte: Ārvalstu adoptētāji nekad nekonkurēs ar Latvijas adoptētājiem

Ārvalstu adoptētāji nekad nekonkurēs ar Latvijas adoptētājiem, un Latvijas iedzīvotājiem bērnu adopcijā vienmēr būs priekšroka. To intervijā Latvijas Radio sacīja zvērināta advokāte Kristīne Lemantoviča, kura sniedz palīdzību bērnu adopcijai uz ārvalstīm.

Pēc viņas teiktā, Latvijā adopcijas process ir ļoti caurspīdīgs un visi šajā procesā iesaistītie ļoti rūpīgi cenšas ievērot Latvijas un starptautiskās normas. Bāriņtiesu ziņā ir vērtēt, vai bērnam ir iespējams atrast ģimeni Latvijā vai arī ir nepieciešams lēmums par adopciju uz ārzemēm.

Vērtējot Labklājības ministrijas datus par bērniem, kas ir pieejami adopcijai, advokāte norādīja, ka 73% no Latvijā adoptējamiem bērniem ir deviņus gadus veci un vecāki. Savukārt Latvijas adoptētāju sarakstā 2016. gada beigās bija 182 adoptētāji.

"180 no viņiem interesē bērni līdz piecu gadu vecumam, un diviem no viņiem interesē bērni 6-7 gadu vecumā. Tas nozīmē, ka bērnam principā no septiņiem gadiem iespēju tikt adoptētam Latvijā nav," vērtēja Lemantoviča.

Pēc viņas teiktā, Latvija ir izvirzījusi kritērijus, kādus bērnus var adoptēt uz ārzemēm. Proti, deviņus gadus un vecākus, bērnus ar īpašām vajadzībām. Atsevišķos gadījumos var arī jaunākus – tas parasti ir, ja tiek adoptēti divi bērni, piemēram, brālis un māsa, no kuriem viens ir jaunāks par deviņiem gadiem.

Viņa norādīja, ka ārvalstu adoptētāji nekad nekonkurēs ar Latvijas adoptētājiem, un Latvijas iedzīvotājiem bērnu adopcijā vienmēr būs priekšroka.

"Vienmēr privilēģija būs Latvijas adoptētājam. Ārvalstu adoptētājs nekad nekonkurē ar Latvijas adoptētāju. Ja būs Latvijas adoptētājs, kas vēlēsies adoptēt desmit gadus vecu bērniņu, 12 gadus vecu bērnu, es ļoti par to priecāšos.

Katram bērnam ir jāatrodas Latvijā un jāaug Latvijā, ja vien mēs varam šeit viņam nodrošināt ģimeni," sacīja Lemantoviča.

Tāpat viņa apgalvoja, ka bērnu adopcijā uz ārvalstīm iesaistītie nepelna daudz. Viena adopcijas lieta ilgst no 9 līdz 12 mēnešiem, un adoptētāji lietas sākuma samaksā 1700 eiro, beigās – vēl 1700 eiro, klāstīja Lemantoviča, apgalvojot – noteikti reaģēs uz Latvijas Radio izskanējušo informāciju par miljonu peļņu adopcijā iesaistītajiem, kas esot godu un cieņu aizskaroša.

Latvijas Radio, pētot bērnunamu un bāriņtiesu sistēmu, atklāja, cik ienesīgs bizness noteiktu personu lokam ir bērnu adopcija uz ārzemēm. Desmit gadu laikā uz ārzemēm adoptēti 1367 Latvijas bērni. Katru gadu ārvalstu adopcijā nonāk daudz vairāk bērnu nekā Latvijas adoptētāju ģimenēs, un noteiktām personām tas ļauj nopelnīt ap trim vai pat vairāk miljoniem dolāru gadā.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti