Rīta Panorāma

Latvijas un Brazīlijas mūziķu sveiciens dziesmā “Liepājas iela Kuldīgā”

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

No volejbola treneres līdz darbam Militārajā policijā

Adrenalīna deva darbā – no volejbola treneres līdz Militārajai policijai

Baiba Lutere ir Militārās policijas jaunākā virsniece, kurai adrenalīnu rada darbs ar dažādām sprāgstvielām. Viņa nupat nokārtojusi eksāmenu, un nākotnē vadīs spridzināšanas nodarbības citiem Nacionālo bruņoto spēku (NBS) kareivjiem.

"Šodien šeit notiek praktiskās daļas ieskaite. Ir jānovada spridzināšanas nodarbība no sākuma līdz beigām. Es esmu kā spridzinātāju darba vadītājs. Man ir apmācāmie un es organizēju viņiem darbu. Šodien ir improvizētais lādiņš no TNT ar elektrodetonatoru. Es skatos, lai viņi ievēro visus drošības noteikumus ar sprāgstvielām un uzspridzināšanas līdzekļiem. Viņi veic aprēķinus objektam, es pārliecinos, ka viņi ir izmantojuši pareizu formulu, vai ievēro visus drošības noteikumus," teica Lutere.

Interese par militāro sfēru un to, ka tā kādreiz varētu ieņemt nozīmīgu vietu viņas dzīvē, Luterei radusies jau skolas laikā, tomēr pēc vidusskolas pabeigšanas viņa mācījusies un vēlāk strādājusi par volejbola treneri.

Viņa pastāstīja: "Es skolas laikā ļoti ilgstoši apmeklēju Jaunsardzi. Vidusskolu pabeidzot, es izvēlējos citu ceļu. Bet vairākus gadus pēc tam šis jautājums uzpeldēja ar kādas kolēģes palīdzību atkal augšā. Izlēmu, ka pamēģināšu, jo vēlējos, lai būtu izaugsme un regulāra apmācība."

Tagad viņa savu izvēli nenožēlo. Kā lielākos plusus darbam militārajā jomā Lutere minēja milzīgas attīstības iespējas un nemitīgas apmācības.

"Ikdienā mēs organizējam, plānojam karavīru norīkojumus, apmācību, tālāko izglītību. Lielāko dienas daļu mums aizņem ikdienas uzdevumu pildīšana. Redzat, ka Militārā policija Latvijā ir daudzās vietās. Ar prezidentu, ar dažādām ārvalstu personām. Dažreiz tur arī esam mēs," viņa teica.

Vienu līdz divas reizes mēnesī Lutere kopā ar kolēģiem veic dažādus spridzināšanas darbus apmācību nolūkos.  Lai gan šādā darbā vienmēr pastāv risks, jaunākā virsniece ir priecīga par adrenalīna devu.

"Ir tas dzinulis. It kā jau nekas liels – paņemt detonatoru rokās vai ievietot sprāgstvielā. Bet ir iekšējais satraukums vienmēr. Cenšamies mācīties ne tikai standarta lietas uzlikt, bet mēģinām improvizēt, skatīties, ko varam un nevaram, lai nebūtu lieku resursu iztērēšana. Saprotam, ka, iespējams, varam ar mazākiem sprāgstvielu daudzumiem iztikt. Tas ir diezgan interesants darbs – ko un kā izdarīt ar mazāku resursu patēriņu, bet ar lielāku efektu," viņa teica.

Kopš strādā militārajā sfērā, Baibai Luterei 18. novembris parasti ir darba diena, gan piedaloties militārajā parādē, gan to apsargājot. Šogad, visticamāk, izdosies svētkus nosvinēt ģimenes lokā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt