Panorāma

Zolitūdes lietā pārtraukums līdz augustam

Panorāma

Siguldā plosījies reģionam neierasti spēcīgs viesulis

Maksātnespējas administratorus patur apcietinājumā

Administratorus Sprūdu, Krūmu un Durevski patur apcietinājumā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Rīgas apgabaltiesa nolēma paturēt apcietinājumā “Trasta komercbankas” lietā  aizturētos maksātnespējas administratorus Ilmāru Krūmu un Māri Sprūdu, apstiprināja tiesā. Arī citā lietā aizturētajam administratoram Naurim Durevskim tiesa nemainīja drošības līdzekli, un viņš paturēts apcietinājumā.

Izspiešanā un naudas atmazgāšanā aizdomās turētie Sprūds un Krūms, kā arī citā kriminālprocesā aizdomās par kukuļa izspiešanu aizturētais Durevskis apcietinājumā atrodas jau divas nedēļas.

Toreiz Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa pievienojās policijas viedoklim, ka, atrodoties brīvībā, aizdomās turētie var traucēt izmeklēšanai un ietekmēt lieciniekus. Šo tiesas lemto pārsūdzēja aizturēto advokāti.

Maksātnespējas administratori trešdien, 21.jūnijā, uz tiesu atvesti pa slepenām ejām. Skopa bija arī informācija tiesas sēžu kalendārā un nerunīgi arī administratoru pārstāvji. Visilgāk – teju trīs stundas - tiesa skatīja Māra Sprūda lietu.  

Lai arī Valsts policija apsvērumus drošības līdzekļu piemērošanai nekomentē, noprotams, ka izmeklētājiem ir bažas, ka, atrodoties brīvībā, kriminālprocesos aizdomās turētie maksātnespējas administratori varētu traucēt izmeklēšanu un ietekmēt ar procesu saistītās personas – gan lieciniekus, gan tās, kas arī varētu būt iesaistītas, bet nav aizturētas.

Tagad apcietinājumā administratorus var paturēt līdz diviem mēnešiem, kad tiesai drošības līdzekļi būtu atkārtoti jāpārskata.   

Jau ziņots, ka pirms divām nedēļām aizturēto maksātnespējas administratoru kriminālprocesā policija uzlikusi arestu aizdomās turamo mantai - trim “Premium” klases automobiļiem, vairākiem nekustamajiem īpašumiem, kapitāldaļām uzņēmumos un naudai 380 000 eiro apmērā. Policija arī aicina atsaukties likvidējamās “Trasta komercbankas” kreditorus, kuri varētu būt kļuvuši par izspiešanas upuriem.

Policija sāka divus kriminālprocesus, no kuriem viens saistīts ar “Trasta komercbankas” likvidācijas procesu un šajā lietā iesaistīti Krūms, Sprūds un finansists Jorens Raitums, kurš no apcietinājuma atbrīvots. Viņiem aizdomās turamā statuss piemērots par izspiešanu organizētā grupā un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu. 

Nauris Durevskis savukārt tiek turēts aizdomās par kukuļa izspiešanas mēģinājumu kāda uzņēmuma maksātnespējas procesā, kuru viņš kā administrators pats vadījis. Lai arī aizturēšanas notikušas vienā dienā, tas nav tādēļ, ka “Trasta komercbanka” būtu saistīta ar Durevska administrēto uzņēmumu.

Aizdomās turēto pārstāvji savukārt jau iepriekš norādījuši, ka aizstāvības pusei neesot sniegta visa informācija saistībā ar apsūdzētā statusa piemērošanu un apcietināšanu, kā dēļ arī jau tapušās sūdzības. Pirms apcietināšanas ceļā uz tiesu Māris Sprūds žurnālistiem toreiz norādīja, ka tas esot šovs un personas, kura slietā pieminētas, neesot redzējis. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti