Administratīvi sodīs par nelabvēlīgu seku radīšanu trauksmes cēlējam

Saeima ceturtdien, 30. janvārī, galīgajā lasījumā atbalstīja Trauksmes celšanas likuma grozījumus, kas nosaka administratīvo atbildību par nelabvēlīgu seku radīšanu trauksmes cēlējam vai viņa radiniekam, kā arī par nepatiesu ziņu sniegšanu.

Par nelabvēlīgu seku radīšanu trauksmes cēlējam vai viņa radiniekam fiziskajai personai varēs piemērot naudas sodu no sešām līdz simt 40 naudas soda vienībām jeb no 30 eiro līdz 200 eiro, amatpersonai — no astoņām līdz simt 40 naudas soda vienībām jeb no 40 eiro līdz 200 eiro, bet juridiskajai personai — no 14 līdz 2800 naudas soda vienībām jeb no 70 eiro līdz 14 000 eiro.

Savukārt par apzināti nepatiesu ziņu sniegšanu, izmantojot trauksmes celšanas mehānismu vai sniedzot informāciju publiski, varēs piemērot naudas sodu no sešām līdz 140 naudas soda vienībām jeb no 30 eiro līdz 700 eiro.

KONTEKSTS:

Saeima 2018. gada oktobrī galīgajā lasījumā atbalstīja Trauksmes celšanas likumu, kura mērķis ir aizsargāt cilvēkus, kas ir gatavi ziņot par likumu pārkāpumiem savās darbavietās. 

Pēdējos gados līdzīgi speciāli likumi pieņemti vairākās Eiropas valstīs, tā ir arī Eiropas Padomes, OECD un citu starptautisko organizāciju prioritāte.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti