Administratīvajai rajona tiesai tomēr būs jāskata «Bauskas Dzīves» prasība pret «Iecavas Ziņām»

Augstākā tiesa lēmusi, ka Administratīvajai rajona tiesai Jelgavā jāvērtē reģionālā laikraksta „Bauskas Dzīve” prasība pret Iecavas novada domes izdoto laikrakstu „Iecavas Ziņas”. „Bauskas Dzīve” tiesā vērsusies ar lūgumu pārtraukt domes laikraksta izdošanu un reklāmas ievietošanu tajā, kā arī atlīdzināt zaudējumus, kas radušies no šādas negodīgas prakses.

Lai gan Jelgavas tiesa iepriekš atteicās uzsākt lietu, tagad tas būs jādara. Šis ir pirmais šāds precedents tiesu praksē, un „Bauskas Dzīves” advokāts Andris Tauriņš norāda, ka

no Augstākās tiesas lēmuma izriet tas, ka Iecavas novada dome rīkojusies negodprātīgi.

Tauriņš skaidro, ka pašvaldība var izdot informatīvus izdevumus tikai tad, ja tie atbilst trīs priekšnoteikumiem.

„Proti, vispirms būtu jānodrošina, ka tiek ievērotas pamata tiesības un Satversmes principi šādos izdevumos. Otrais, būtu jānodrošina, ka tiek ievēroti augsti žurnālistikas standarti šādos izdevumos. Trešais – reklāmas šādos izdevumos nekropļo konkurenci un negodīgi, tā teikt, nerada priekšrocības pašvaldībai attiecībā pret privātiem medijiem. Tā ir augstākā valsts pārvaldes iestāde, kurai ir jāvērtē, vai pašvaldība šādus te priekšnoteikumus izpilda,” uzsvēra Tauriņš.

Tauriņš: pašvaldību izdevumiem jāatbilst priekšnoteikumiem

Lai gan Saeima februāra sākumā noraidīja priekšlikumu likumā noteikt to, ka valsts un pašvaldību institūcijas neizdod un nedibina periodiskos izdevumus, advokāts ir pārliecināts, ka no Valsts pārvaldes likuma izriet šāds liegums attiecībā uz reklāmu un augstiem žurnālistikas standartiem.

„Bauskas Dzīves” galvenā redaktore Anita Rozentāle norāda, ka redakcija ir apmierināta ar Augstākās tiesas lēmumu, kurā akcentēts, ka šādā situācijā neatkarīgo mediju nākotne reģionā varētu tikt apdraudēta.

Anita Rozentāle: Par tiesas lēmumu

“Mēs tiešām esam apmierināti ar Augstākās tiesas lēmumā rakstīto, jo Augstākā tiesa ir izvērtējusi mūsu pieteikumu, mūsu iesniegumu no dažādiem aspektiem. Tiešām iedziļinājusies. Administratīvajai rajona tiesai ir mūsu iesniegums jāpieņem, un jautājums tātad par pieteikuma virzību ir jāizskata tālāk Administratīvajai rajona tiesai. Situācijā, kad apdraudēta tiek arī, kā Augstākā tiesa akcentē, demokrātija un plašsaziņas līdzekļu plurālisms, jo šādi, iejaucoties tirgus apritē dotētiem plašsaziņas līdzekļiem, tiešām neatkarīgie laikraksti varētu beigt arī pastāvēt,” saka Rozentāle. 

Jau ziņots, ka laikraksta "Bauskas Dzīve" redakcija plānoja vērsties tiesā pret “Iecavas Ziņām”, kur ir raksti gan par pašvaldības lēmumiem, gan dažādiem sabiedriskiem pasākumiem. Daļu satura tapinājuši sabiedrisko attiecību speciālisti, bet redkolēģijā ir arī domes vadītājs. Izdevums maksā 21 eirocentu, bet reklāmas laukums ir pat trīsreiz lētāks nekā Zemgales reģiona laikrakstos. Tas atņem ienākumus neatkarīgiem medijiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti