Administratīvajā lietvedībā vērtēs Straujumas izteikumus par «Saskaņu» vēlēšanu dienā

Valsts policija (VP) sākusi administratīvo lietvedību par premjerministres Laimdotas Straujumas ("Vienotība") izteikumiem vēlēšanu dienā pret partiju "Saskaņa", pastāstīja VP pārstāvis Dairis Anučins.

Pašlaik tiek veikta pārbaude par iespējamu aģitācijas kārtības pārkāpšanu, un pēc apstākļu izvērtēšanas policija izlems, vai Straujuma ir saucama pie administratīvās atbildības.

Administratīvo pārkāpumu kodekss par priekšvēlēšanu aģitācijas kārtības pārkāpšanu fiziskajām personām paredz brīdinājumu vai naudas sodu līdz 70 eiro, bet juridiskajām personām sodu līdz 1200 eiro.

Premjere, komentējot jautājumu par administratīvās lietas sākšanu,  pauda: "Mēs dzīvojam tiesiskā un demokrātiskā valstī, kur ikvienam ir tiesības uz vārda un viedokļa brīvību, kamēr vien tas neaizskar valsts suverenitātes pamatus. Situācijas izvērtējums ir atbildīgo iestāžu kompetencē."

Straujuma 12.Saeimas vēlēšanu dienā žurnālistiem pauda cerību, ka "Saskaņa" neiegūs daudz balsu, jo svarīga ir drošība Latvijā un "Saskaņa" to varētu apdraudēt.

"Gribas ticēt, ka mani ievēlēs parlamentā - Saeimā, tad redzēsim, kādi būs rezultāti. Es ticu, ka "Vienotība" uzvarēs un " Saskaņas centrs" tomēr neiegūs tik daudz balsu, jo svarīga ir drošība mūsu valstī. Par " Saskaņas centru" un neatkarību man pašreiz nav pārliecības," jo SC līderis Nils Ušakovs ir norādījis, ka Vladimirs Putins ir labākais prezidents Krievijai, sacīja Straujuma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti