Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Par piesardzību daudzstāvu mājās rūpējas arī paši

Panorāma

Mājās mācās arī Apvienotajā Karalistē

Ādažu vidusskolas skolēni saņem planšetdatorus

Ādažu vidusskolas skolēni saņem planšetdatorus

Noslēdzoties pirmajai attālināto mācību nedēļai, skolēni, kuriem nepieciešams, turpina saņemt vajadzīgo tehniku mācību procesa nodrošināšanai. Jau vēstīts, ka vēl pagājušajā nedēļā datora ar interneta pieslēgumu nebija vairāk nekā pieciem tūkstošiem bērnu. Sadarbībā ar “Latvijas Mobilo telefonu” un mobilo sakaru operatoru “Bite” šodien planšetdatori sagādāti arī Ādažu vidusskolas skolēniem.

Saņemt planšetdatoru saviem bērniem šodien Ādažu vidusskolā ieradās pieci vecāki. Starp viņiem arī piecu bērnu mamma Jana Muižniece. "Tad, kad mūs skola aptaujāja par ierīcēm ģimenēm, kādas kurai ir, tad es devu ziņu, ka mums visiem ir telefoni, mums ir pāris datori ģimenē, un likās, ka mēs tiksim galā, pielāgosimies. Tomēr realitātē nav neiespējami, bet ir grūti iztikt ar telefoniem un vienu pieejamu datoru," stāstīja Muižniece.

Otrs dators pienākoties vecākajai meitai, viņa studē un patlaban esot īpaši saspringts laiks. "Protams, šis laiks ir milzīgs izaicinājums mums visiem, un tam mēs nevarējām sagatavoties. Jāmēģina skatīties uz to pozitīvi, cik nu tas ir iespējams. Protams, ikdiena ir mainījusi savu gaitu pilnībā. Jāatzīst, ka es kā mamma visvairāk pieslēdzos tieši pirmklasniekam," teica Muižniece.

Atskatoties uz pagājušo nedēļu, mamma saka, ka visgrūtākā bijusi pirmdiena. Tad bieži nestrādāja e-klase un arī iespēt visus darbus laikā bija ārkārtīgi grūti. Jo tālāk, jo labāk.

Nākamnedēļ planšetdatorus saņems vēl astoņi bērni. Tātad kopā 13 bērni.

"Starp tiem bija trīs bērni, kuriem vispār nebija pieejamas viedierīces. Bija arī daudzbērnu ģimenes, kur ir viens dators, un bija arī tādi, kur bija pieejams dators, bet nebija pieejams internets.  Neapšaubāmi, ka šajā tālmācības procesā ērtāk ir strādāt ar datoru, bet, ja nav pieejams nekas, tad arī šī viedierīce ir palīgs mācību procesā," pauda skolas direktors Česlavs Batņa.

Par to, kā gājis šajās piecās dienās, direktors teic, domāšot, kā samazināt patstāvīgā darba daudzumu un tā vietā vairāk nodrošināt attālināto mācību stundu skaitu tiešsaistes režīmā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt