Panorāma

Ierīko pirmo pagaidu žoga posmu uz austrumu robežas

Panorāma

Darba devēji vēlas lielākas pilnvaras

Ādažu vidusskolai liegtas pilnībā attālinātās mācības

Ādažu vidusskolai liegtas pilnībā attālinātās mācības

Ādažu vidusskolas vadību sadusmojusi situācija ar lemšanu par attālinātajām mācībām. Patlaban mācību vielu attālināti apgūst 5.–12. klašu skolēni un nu jau arī divu sākumskolas klašu audzēkņi. Tas epidemioloģiskās situācijas dēļ. Un tieši tāpēc skola vēlējās pāriet uz pilnībā attālinātu izglītības procesu visiem audzēkņiem, bet pret to iestājies Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD).

Ādažu vidusskolā klases ''krīt'' cita pēc citas. Covid-19 dēļ karantīna noteikta 5.–12. klašu skolēniem un tagad arī divām sākumskolas klasēm. Direktors Česlavs Batņa atklāja – visticamāk, pavisam drīz pilnīga karantīna varētu skart arī mazos skolēnus, līdz ar ko viņš būtu gribējis noteikt pagaidu attālinātās mācības visiem. Taču uzraugošajam IKVD bijis cits viedoklis.

"Tas ir bišķiņ absurdi. It kā ļaut iestādēm pašām pieņemt lēmumu, bet tajā pašā laikā kratīt ar pirkstu no malas un teikt – nē, jums nav tādu tiesību un jūs nedrīkstējāt pieņemt tādus lēmumus. Es varbūt esmu šobrīd dusmīgs, bet man tā šķiet tāda divkosība," vērtēja skolas direktors.

Lai gan tā ir direktora atbildība – lemt, kā organizēt mācības, IKVD skaidroja – šim lēmumam jābūt epidemioloģiski pamatotam.

"Nu nevar būt arguments, ka, piemēram, tāpēc, ka [karantīnā] dodas 5. klase, tad mēs slēdzam visu skolu ciet," skaidroja IKVD Uzraudzības departamenta direktors Juris Zīvarts.

Mērķis ir pēc iespējas ilgāk nodrošināt izglītību klātienē. Viens no argumentiem varētu būt Slimību profilakses un kontroles centra lēmums par pilnīgu karantīnu vai, piemēram, daudzu pedagogu atrašanās karantīnā. Ādažu vidusskolā tādi ir 12, bet tas nenozīmē, ka mācības klātienē nevar notikt – sacīja dienestā.

"Ja, piemēram, 1. līdz 3. klasei var nodrošināt, ka ir viens skolotājs, kurš māca ļoti daudzus mācību priekšmetus un var to nodrošināt klātienē, tad, protams, tas nebūtu pamatots lēmums – pieņemt, ka arī 1. līdz 3. klase dodas karantīnā," teica IKVD pārstāvis.

Covid-19 uzliesmojums Ādažu vidusskolā ir liels, tāpēc drošības dēļ bijusi vēlme pārbaudīt visus, ne tikai slimo kontaktpersonas. Ādažu vidusskolā katrs desmitais no sasirgušajiem ir ar derīgu Covid-19 sertifikātu.

"Mums saka – jums nav tiesību. Jo ir normatīvais regulējums – [testēt] divreiz mēnesī. Nu labi, gaidām nākamo nedēļu. Es aicināšu 5. oktobrī visiem nodot testus – arī tos, kam ir Covid-19 sertifikāts, izņemot tos, kam ir pārslimošanas sertifikāts," sacīja direktors.

Pašlaik daļēji attālinātās mācības noteiktas 268 skolās, bet pilnībā attālinātas – nevienā. Cik skolām IKVD atteicis lēmumu īslaicīgi pāriet uz pilnībā attālināto modeli, dienestā nenosauca.

Bet saziņa esot ar katru skolu, par kuru saņemtas ziņas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt