Dienas ziņas

Apritējis gads kopš gāzes sprādziena Alūksnē

Dienas ziņas

Preiļos aug pieprasījums pēc aprūpes mājās

Ādažu vidusskolā atjaunota observatorija

Ādažu vidusskolā atjaunota observatorija

Apvienojot skolēnu vecāku, absolventu un vietējo uzņēmēju spēkus, Ādažu vidusskolā atjaunota 1988. gadā celtā observatorija. Trīs gados brīvajā laikā pašu rokām sakārtota torņa fasāde un restaurēts kupols. Atjaunotajā observatorijā būs divi teleskopi, un to paredzēts izmantot gan mācību procesā, gan pieaugušo izglītošanai.

Tornis ar observatorijas kupolu pie Ādažu vidusskolas savulaik esot bijis iecerēts kā Zinātņu akadēmijas filiāle, tomēr gandrīz trīsdesmit gadus tas stāvēja tukšs. Līdz 2013. gada 18. martā Ādažu vidusskolas atbalsta biedrības kontā pēkšņi parādījās ziedojums ar norādi - observatorijas atjaunošanai. Naudu ziedojis kāda skolēna tētis.

Ziedojumi turpinājās visu gadu, līdz ideju par observatorijas atjaunošanu sāka lolot arī skolas atbalsta biedrība.

"Likās jau ļoti nereāla doma, ka to var paveikt vecāki ar savām rokām, bet 2014. gada martā tika ievietots pirmais sludinājums Ādažu avīzē, E-klasē - tie, kas ir ar mums, ziedojiet vienu latu. Un tā viss sākās," stāstīja Ādažu vidusskolas atbalsta biedrības pārstāve Dace Bāliņa.

Atjaunot seno observatoriju palīdzēja ne tikai skolēnu vecāki, bet arī skolas absolventi. Organizējot labdarības pasākumus,  finansējumu vāca arī Ādažu velobiedrība, bet sapnis, visticamāk, nebūtu īstenojies bez vietējo uzņēmēju atsaucības.

"Gandrīz viss, ko jūs redzat, ir ziedojumi. Teiksim gultņi atjaunoti, motors, lai viss griežas," stāstīja projektu vadītājs Gundars Leonovičs.

Atjaunoto torni ādažnieki iecerējuši izmantot kā tautas observatoriju. Interesi par debess spīdekļiem tajā varēšot apmierināt gan pieaugušie, gan bērni.

"Dabas zinības, fizika, ģeogrāfija... Tagad arī priekšmetu robežas tiek nojauktas. Un es domāju, ka profesionāļi atradīs arī šādu pielietojumu," sprieda Ādažu vidusskolas direktore Dace Dumpe.

Jau tuvākajā laikā iecerēts arī speciālistu vadībā organizēt populārzinātniskas lekcijas par zvaigznēm.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt