Dienas ziņas

Dabasgāzes cenas kāpums sasniegs 89,9 %

Dienas ziņas

Izstādē iepazīstina ar Latvijas un ASV sadarbību

“Ādažu ūdens” izlietotās dūņas izlej nenožogotā teritorijā

«Ādažu ūdens» izlietotās dūņas izlej nenožogotā teritorijā

Uzņēmumā "Ādažu ūdens" šovasar notiek rekonstrukcijas darbi, bet izlietotās dūņas tiek izlietas nenožogotā teritorijā. Tas satraucis iedzīvotājus, jo pirms dažām dienām dūņās jau iekritusi stirna.

Netālu no pašvaldības uzņēmuma "Ādažu ūdens" atrodas privātam uzņēmumam piederošs  kādreizējais karjers. Ar uzņēmumu "Ādažu ūdenim" noslēgts līgums par dūņu izvešanu.

"Šāda situācija mums ir izveidojusies, godīgi sakot, tas ir īslaicīgi. Staigātājiem ir uzliktas zīmes, ka tā ir privātā teritorija, kurā nedrīkst ieiet," komentēja "Ādažu ūdens " tehniskais direktors Jānis Neilands.

«Ādažu ūdens» izlietotās dūņas

Par to, ka karjerā nevajadzētu atrasties nepiederošām personām, liecina barjera pie iebrauktuves un uzliktā zīme. Vieta atrodas līdzās oficiālajam gājēju un velosipēdistu celiņam uz dambja. Tā kā teritorija nav norobežota ar žogu, vietējie iedzīvotāji uzskata, ka tas ir bīstami, ņemot vērā, ka cilvēku apkārtnē netrūkst. Īpaši uztraucas par bērniem.

"Mēs bērnus uz turieni nevedam. Ja ejam, tad pa promenādi. Bet tas nav droši. Cilvēki jau tur daudz staigā, citi arī mēģina līdz Gaujai aiziet apskatīties," stāstīja ādažniece Lolita.

"Un tāds bērns izlasīs to zīmīti, viņš būs iekšā un dūņās, un viss..." uzsvēra ādažnieks Jānis.

Izliktās zīmes nelasa arī meža zvēri. Pirms pavisam neilga laika jau bijis gadījums, kad dūņās iekritusi stirna, ko pamanījis kāds skolas vecuma bērns. Pēc šī negadījuma dūņas, vismaz daļēji, apbērtas ar smiltīm, un apvilkta brīdinošā lenta.

Dūņās iestigusī stirna

"Ādažu ūdens" tehniskais direktors skaidroja, ka dūņas parasti tiekot kompostētas uzņēmuma teritorijā, bet tagad tas neesot iespējams, jo teritorijā notiek būvdarbi.

"Novietojam pašreiz tur tāpēc, ka kompostēšana pašreiz nav iespējama. Kompostēšanas lauks atrodas tieši blakām blokam, kas tiek būvēts. Pa kompostēšanas lauku būvniecības tehnika, pamatā ceļamkrāni, braukā, un tas ir saistīts ar to, lai mēs paspētu ātrāk un lētāk šos montāžas darbus veikt," stāstīja Neilands.

Attīrīšanas iekārtu rekonstrukcija esot jāpabeidz līdz septembrim, bet dūņas, visticamāk, vairs uz karjeru netikšot vestas. Tomēr, kā atzīst uzņēmumā, iedzīvotāju un uzņēmumu skaitam Ādažos palielinoties, palielinās arī kompostējamo dūņu apjoms. Gatavo kompostu, kas varētu būt aizstājējs minerālmēsliem, realizēt esot visai grūti. Ādažu novadā lauksaimniecība nav attīstīta, bet vest uz citiem novadiem zemniekiem esot pārāk dārgi. Risinājums varētu būt pārstrādes rūpnīcas, kas paredzētas arī valsts plānā. Tomēr pagaidām to virzība arī esot apstājusies.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt