Ādažu poligonā nākamnedēļ notiks militārās mācības «Iron Spear 2022»

Ādažu poligonā no 14. līdz 16. novembrim notiks NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas vadītās militārās mācības "Iron Spear 2022", kurās 34 komandas no 13 NATO dalībvalstīm uguns spēka demonstrācijā stiprinās bruņoto spēku vienību mobilitāti, sadarbību un savietojamību, informēja Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS).

Mācību mērķis ir NATO dalībvalstu integrācija uzdevumu izpildē un NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu vienotības demonstrēšana.

Mācībās "Iron Spear 2022" piedalīsies tanku un kājnieku kaujas mašīnu apkalpes no NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Polijā, kā arī Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes.

Komandas pārstāvēs bruņoto spēku pārstāvji no ASV, Beļģijas, Dānijas, Igaunijas, Vācijas, Itālijas, Kanādas, Latvijas, Lielbritānijas, Norvēģijas, Polijas, Slovākijas un Spānijas.

Savukārt 15. novembrī norisināsies spēka demonstrācija gan dienas gaišajā, gan tumšajā laikā.

NBS atzīmēja, ka mācības stiprinās NATO dalībvalstu mobilitāti un kaujas grupu sadarbību visā Baltijas reģionā un Polijā, īpašu uzmanību pievēršot NATO kolektīvajai aizsardzībai un atturēšanai pret jebkādu potenciālu agresiju.

NBS aicina iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret Latvijā notiekošajām militārajām mācībām, kas vērstas uz valsts nacionālās aizsardzības un NATO kolektīvās drošības stiprināšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti