Ādažu poligonā militārajās mācībās «Bold Dragoon» pārbauda arī Francijas karavīrus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Līdz 23. janvārim Ādažu militārajā bāzē notiek Igaunijā izvietotās NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas mācības “Bold Dragoon”. Tajās piedalās Francijas un Lielbritānijas karavīri. Tās ir NATO kaujas grupas plānveida taktiskās mācības, lai atbilstoši prasībām sertificētu Francijas bruņoto spēku vienību. 

Francijas karavīri, kuri ir daļa no Igaunijā izvietotās NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas, Latvijā kopā ar saviem britu kolēģiem piedalās militāros manevros, kuros tiek pārbaudīta viņu gatavība veikt pilna spektra aizsardzības operācijas. Pulkvežleitnanta Nikolā Žermēna vienība Baltijas valstīs uzturas jau 10 mēnešus.   

"Pēdējos desmit mēnešus mums ir bijusi iespēja trenēties un pārliecināties par to, ka mums ir pietiekams spēks, lai reaģētu uz jebkādiem draudiem vai agresiju.

Vienlaikus mēs priecājamies par iespēju trenēties gan Igaunijas, gan Latvijas laukos," stāstīja Žermēns.

Militāros treniņos francūži izmanto līdzi atvesto ekipējumu: bruņumašīnas, tankus, plašu šaujamieroču klāstu un cita veida militāro ekipējumu, lai trenētos diennakts tumšajā un gaišajā laikā.   

"Iesākumam mums šeit ir raķešu palaišanas sistēma manam kājnieku vadam. Šī iekārta var palaist raķetes vairāk nekā 600 metru augstumā. Tālāk mums ir kaujas bruņu veste ar ballistisko aizsardzību, ko valkā mūsu kājnieki. Šeit jūs redzat spēcīgu augstas precizitātes ložmetēju. Tas ir MAG ložmetējs. Tas nodrošina vispārējo atbalstu visai kājnieku vienībai. Ar to var šaut no vairāk nekā 800 metru attāluma, saglabājot šaušanas precizitāti," ekipējumu izrādīja kājnieku daļas vadītājs, leitnants Boduens.
 
Leitnanta Boduena pakļautībā ir 40 karavīri. Pašreizējās mācības ir iespēja viņa cilvēkiem trenēt kaujas iemaņas jaunā vidē.     

"Latvijā mums ir iespēja strādāt kopā ar mūsu sabiedrotajiem – britiem, izmantojot mūsu ekipējumu, piemēram, VBCI kājnieku kaujas mašīnas.

Turklāt mēs varam trenēties vidē, kas ļoti atšķiras no Francijas. Tas ļauj mums sagatavoties misijām dažādās vidēs.

Tāpēc tā ir ļoti laba iespēja manam vadam," stāstīja Boduens.

Pašreizējos militāros manevros iesaista arī smago militāro tehniku – bruņumašīnas un tankus.  

"Šī tanka priekšrocības ir ātrums un jaudīga uguns, jo mums ir 120 milimetru munīcija. Tātad tā ir liela uguns jauda. Līdz ar to mēs varam daudz kustēties un šaut no liela attāluma," norādīja tanku grupas vadītājs Konstantīns Leklerks.

No 21. līdz 23. janvārim Ādažu poligonā plānota arī  smago ložmetēju un kājnieku kaujas mašīnu šaušanas apmācība. Nacionālie bruņotie spēki aicina iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret notiekošajām mācībām un īslaicīgi radītajiem trokšņiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti