Rīta intervija

Intervija ar Dzintaru Rasnaču

Rīta intervija

Intervija ar ēnu ekonomikas pētnieku Arni Sauku

Ādažu novada mērs: Pedagogu algu saglabāšanai var nākties palielināt bērnu skaitu klasē

Ādažu novada mērs: Pedagogu atalgojuma reformas rezultātā jau tā pilnās klases kļūs vēl pilnākas

Lai Pierīgas skolās strādājošajiem pedagogiem atalgojums pēc Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) iecerētās reformas iedzīvināšanas saglabātos esošajā līmenī, izglītības iestādēs var nākties palielināt bērnu skaitu klasēs, to intervijā Latvijas Radio atzina Ādažu novada domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks.

Viņš atzīmēja, ka IZM pedagogu atalgojumu reformu piedāvā īstenot uz Pierīgas pašvaldību rēķina, proti, Pierīgas skolās strādājošo pedagogu atalgojums pēc reformas nemainīsies vai pat samazināsies.

"Tas ir diezgan neloģiski situācijā, kad bērnu skaits pieaug un pēc būtības darba kļūst tikai vairāk," sprieda Sprindžuks, vēlāk piebilstot – "ziņa, ka skolotājiem alga nemainīsies laikā, kad dzīves dārdzība pieaug, nav laba".

Situācijā, kad valsts mērķdotācija sarūk, piemēram, Ādažu novadam tā samazinās 5% apmērā, Pierīgas pašvaldībām būs jādomā, kā panākt to, lai pedagogu algas vismaz noturētu esošajā līmenī.

"Vienīgais veids, kā to var izdarīt pie esošajiem spēles noteikumiem, ir palielināt bērnu skaitu klasē, kas, saprotiet, nav nekas labs.

Tas noteikti ietekmē darba kvalitāti un cietīs faktiski izglītības kvalitāte," teica Sprindžuks.

Tā rezultātā jau tā pilnās klases Ādažu novada skolā kļūs vēl pilnākas. "Man ir grūti ko pārmest skolai vai skolotājiem, ka viņi ko nepareizi darītu. Šobrīd mūs spiež kļūt vēl efektīvākiem," teica Sprindžuks.

Ādažu novada mērs atzīmēja, ka pašlaik Ādažu novada skolā mācās vairāk nekā 1200 bērnu. Plānos ir būvēt jaunu skolu 800 bērniem, taču atklāts ir jautājums, vai izdosies piesaistīt jaunos pedagogus.

"Loģiski būtu, ja mēs varam konkurēt ar algām, bet, ja mūs ieliek tādā sprostā, ko mēs viņiem piedāvāsim?

Pašvaldības vairs nebūvē dzīvokļus, nav vairs padomju laiki," teica Ādažu novada domes mērs.

Viņš atzina, ka pedagogu atalgojuma izmaiņas nākotnē var skart arī jaunās skolas būves plānus. Līdz jūnijam arhitekti izstrādās pirmos būves risinājumus.

"Pēc tam mums būs jāpieņem lēmums, cik lielu šo skolu taisīt, jau ņemot vērā skaidrību par pieejamajiem resursiem no struktūrfondiem - vai iet platāku soli un būvēt lielāku skolu vai šaurāku šo soli, ņemot vērā, ka mums ņem naudu visās vietās. Tas būs ļoti smags lēmums, jo tie bērni jau ir šeit, viņi jau ir piedzimuši un viņi gaida šo iespēju," atzina Sprindžuks.

Jau ziņots, ka IZM ir pabeigusi darbu pie pedagogu algu reformas un drīz to iesniegs skatīšanai Ministru kabinetā. Tikmēr Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) joprojām redz problēmas jaunajā modelī.

14 Pierīgas pašvaldību vadītāji parakstījuši atklātu vēstuli Ministru prezidentam Mārim Kučinskim (Zaļo un zemnieku savienība), aicinot pārskatīt skolotāju atalgojuma reformu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti