Panorāma

Slepkavība Embūtē izgaismo dienestu bezdarbību

Panorāma

Panorāma

150 metrus no mājas sprāgst lādiņš

Ādažu novadā apmēram 150 metru attālumā no dzīvojamām mājām sprādzis lādiņš

Negaidīti skaļa un trauksmaina Lielā piektdiena izvērtās vairākām ģimenēm Ādažu novadā. Tur privātā teritorijā, aptuveni 150 metru attālumā no dzīvojamajām mājām, sprāga militāro apmācību laikā raidīts prettanku lādiņš. 
Negadījumā neviens nav cietis, bet aptuveni 600 kvadrātmetru platībā izdedzis izcirtums. Nacionālajos bruņotajos spēkos par notikušo uzsākta dienesta izmeklēšana. 

Vakar ap pulksten 11 no rīta aculiecinieka Anda sieva bija iegājusi iekšā pabarot ģimenes jaunāko atvasi, bet tētis ar trīsgadīgo Alanu saimniekoja pa pagalmu, kad tuvējā mežmalā nogranda sprādziens.   

“Gaisa vilnis gandrīz pašu nogāza no kājām un šitas juniors bija pagalma vidū. Viņš principā šoka stāvokli atradās kādu labu laiku pēc tam, viņš skrēja kut kur tā kā armijā zaldātiņš skrēja patverties no..no bumbas. Tas gaisa vilnis nāca tāds, ka es kā pieaudzis cilvēks pāris sekundes nesapratu, kas tas  ir,” pastāstīja Andis. 

Pēc mirkļa no kaimiņam piederošās cirsmas Ādažu poligona malā pacēlās dūmi un ģimene skrēja skatīties, kas noticis.
 
“Te mašīnas brauca, kursēja un te saskrēja visi un dzēsa un nelaida klāt – jūsu drošībai! Ugunsdzēsēji nebija, dzēsa paši, ar to pašu dzēšanu te gadu atpakaļ Sējas novadā tie lielie hektāri izdega,” atklāja Andis. 

Šoreiz gan uguns izplatību sausajā teritorijā izdevies veiksmīgi apturēt. Dienu vēlāk gaisā jūtama vien viegla deguma smaka, šur tur no pelniem izlien mazas ķirzaciņas un krūmos nogāzts uzraksts, kas vēsta par aizsargājamo ainavu apvidu.

Spriežot pēc zīmes, kas norāda uz Ādažu poligona sākumu un tālākajiem marķējumiem, un pēc izdegušās teritorijas, lādiņš ir nokritis vai nu šaipus poligonam vai uz pašas tā robežas, bet jebkurā gadījumā aptuveni 100-150 metru attālumā no tuvumā esošajām mājām. 

Nacionālajos bruņotajos spēkos skaidro – lādiņš izšauts apmācību laikā un par notikušo ierosināta dienesta pārbaude.

“Prettanku šāviņa tehniskas kļūmes rezultātā 10 metrus ārpus poligona robežas izdega privātpersonai piederošs meža izcirtums 20x30 metru platībā. Šo tehnisko kļūdu tad arī noteiks izmeklēšanas rezultātā un šobrīd būtu pāragri izdarīt kādus secinājumus,” pa tālruni skaidroja NBS pārstāvis.  

Uzreiz pēc notikušā NBS pārstāvji sazinājušies ar izdegušās teritorijas īpašnieku un sola zaudējumus pilnībā atlīdzināt. Tikmēr Andis uzsver – tā ir tikai laimīga nejaušība, ka nav noticis kas ļaunāks – ģimene ik  pa laikam devusies pastaigās gar mežmalu, turklāt kļūdaini izšautais lādiņš, ja reiz aizlidojis tik tālu, būtu varējis piezemēties arī vēl simt metru tālāk, kur cilvēki uzturas nepārtraukti.


 
“Jāsaprot, kāpēc tā notiek, nu šitas ir bišķi pa traku. Pusgadu atpakaļ arī kaimiņienei iet ar automātiem, lien uz vēdera, cauri pagalmam, gar vistu būdu, viņi saka, mums tur mērķis ir, viņa saka, jūs esat ārpus vispār sava mācību poligona,” prātoja Andis. 

Bruņotajos spēkos atzīst – notikušo nevar uzskatīt par ikdienišķu situāciju un par to informēta arī Aizsardzības ministrija.
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti