Ādažu bāzē aizturētos Krievijas pilsoņus tagad vaino huligānismā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Jūnijā Ādažu bāzē aizturētos Krievijas pilsoņus Andreju Popko un Aleksandru Kurkinu Drošības policija (DP) tagad tur aizdomās nevis par spiegošanu un par mēģinājumu veikt teroristiskas darbības, bet par huligānismu.

Par lietas pārkvalificēšanu piektdien raksta laikraksts "Diena". Lietas pārkvalifikāciju aģentūrai LETA apstiprināja arī kaimiņvalsts pilsoņu advokāte Imma Jansone un DP. Jansone arī apliecināja, ka tuvākajā laikā lūgs Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesu abiem klientiem atcelt drošības līdzekli - apcietinājumu.

Jūnijā Ādažu bāzē aizturētos Krievijas pilsoņus DP turēja aizdomās par spiegošanu un par mēģinājumu veikt teroristiskas darbības, ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Pēc DP lūguma abām personām piemērots apcietinājums. Saskaņā ar šiem noziegumiem abiem vīriešiem draudēja mūža ieslodzījums vai brīvības atņemšana līdz 20 gadiem.

Savukārt par huligānismu var sodīt ar brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem, piespiedu darbu vai ar naudas sodu.

Kā atgādina laikraksts, pēc DP lūguma abi Krievijas pilsoņi ar izmeklēšanas tiesneša Rinalda Silakalna lēmumu tika apcietināti, tam sekoja arī prokrieviskā aktīvista Vladimira Lindermana aizturēšana, kuram DP noteica aizdomās turētā statusu pēc četriem Krimināllikuma pantiem kā nozieguma mēģinājuma atbalstītājam.

Laikraksts norāda, ka jau uzreiz pēc Krievijas pilsoņu aizturēšanas publiski tika izteiktas šaubas, cik pamatota varētu būt viņu vainošana tieši terorismā un spiegošanā. Akcija acīmredzami bija domāta ievērības radīšanai, sētas pārkāpšanai visu acu priekšā tika izmantotas trepes, pie abiem tika atrastas tikai skrejlapas un divi karogi.

Detaļas par DP virzīto kriminālprocesu "Diena" atklāja augusta sākumā. Izrādījās, ka DP izmeklētājas lēmumā par aizdomās turētā statusa noteikšanu abiem ārzemniekiem velti meklēt kaut norādes uz iecerētu vardarbīgu rīcību, kas Krimināllikumā minēta kā neatņemama terorisma sastāvdaļa. Vēl īpatnējāki bija lēmumā minētie argumenti saistībā ar spiegošanu. Krievijas pilsoņu pārrāpšanos pār bāzes žogu filmēja viņu kompanjons Konstantīns Makarovs, kuru DP darbinieki "nogulēja" tāpat kā šīs akcijas plānošanu, - viņš netraucēti pameta Latviju un pēc tam arī Eiropas Savienības teritoriju, norāda laikraksts.

Tieši Makarovs tad arī, kā teikts DP lēmumā, "iegūtās fotogrāfijas nodeva saviem Nacionālboļševiku partijas biedriem, kuri tās publicēja politiskās partijas "Drugaja Rossija" mājaslapā". Taču, tā kā Makarovs nav bijis sasniedzams, DP spiegošanu "pierakstījusi" abiem notvertajiem, kuri nekādu dokumentēšanu nebija veikuši, bet tikai iekļuvuši militārās bāzes teritorijā, "radot apdraudējuma risku", raksta "Diena".

Savukārt Lindermana līdzdalība noziedzīgajā darbībā saskaņā ar DP izklāstu vispirms jau bija izpaudusies apstāklī, ka viņš jūnija sākumā divas reizes ar satiksmes autobusu ieradies Kadagā un vienā no šiem braucieniem bija ticis "pamanīts jau autobusa galapunktā", kur "slēpjoties vēroja Ādažu militārās bāzes žogu". Turklāt DP pārliecību par Lindermana aktīvo līdzdalību nozieguma gatavošanā bija vēl nostiprinājusi viņa vizīte būvniecības preču veikalā, norāda laikraksts.

Tagad, trīs mēnešus pēc incidenta Ādažos, DP abu Krievijas pilsoņu "terorismu un spiegošanu" ir pārkvalificējusi par huligānismu grupā, savukārt Lindermans ir kļuvis par aizdomās turēto huligānisma atbalstīšanā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti