Dienas ziņas

Vakanču tirgus Madonā

Dienas ziņas

Diskutē par Kārļa Ulmaņa lomu vēsturē

Ādažos cenšas risināt bērnudārzu problēmu

Ādažos visiem bērniem nav vietas vietējā bērnudārzā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Ādažu novadā uz vietu bērnudārzā šā gada trijos mēnešos pieteikti jau 60 mazuļi, bet kopumā rindā gaida vairāk nekā 700 bērnu. Nupat Ādažu pirmsskolas izglītības iestādei sākta sporta zāles būvniecība, kas ļaus ne vien atslogot svētku zāli, kas pilda arī sporta zāles funkcijas, bet arī atvērt divas grupiņas bērniem no pusotra gada vecuma. Jūtami samazināt rindu ar šādiem uzlabojumiem vien tomēr neizdosies.

Lielākajā Ādažu novada bērnudārzā, kas celts pirms trīsdesmit trim gadiem un tolaik bijis viens no modernākajiem Latvijā, vietas jau sen kļuvis krietni par maz. Vienīgajā zālē visiem 325 bērniem notiek gan sporta, gan mūzikas, gan dejošanas nodarbības, tāpēc grafiks šeit saplānots ne vairs pa minūtēm, bet gan sekundēm.

„Tās vietas ir tik, cik ir, bet mēs kļūstam ar katru gadu, ar katru dienu aizvien vairāk, un ļoti, ļoti ilgojamies pēc telpām, kur bērni varētu sevi fiziski, radoši, emocionāli izpaust,” neslēpj kādas bērnudārza audzēknes māmiņa Karīna Zandberga-Palma.

Šomēnes blakus bērnudārzam uzsākta piebūves celtniecība, kurā būs daudzfunkcionāla sporta zāle, kas ļaus atslogot aktu zāli un atvērt vēl divas grupiņas. „Tie būs vēl klāt 36 bērni, un tad mēs būsim viens no lielākajiem bērnudārziem Pierīgā ar 15 grupām. Tāpēc mēs ļoti priecājamies, ka mums beidzot būs vēl viena zāle,” saka bērnudārza vadītāja Sandra Breidaka.

Jauno ģimeņu radīto demogrāfisko sprādzienu ar šādiem uzlabojumiem vien gan nav iespējams atrisināt. Rindā uz bērnudārzu gaida 736 mazuļi. 360 no tiem šobrīd apmeklē privātos bērnudārzus, bet veiktā aptauja liecina, ka tikai 60% tos apmeklēs arī tad, ja nesaņems ne valsts, ne pašvaldības līdzfinansējumu.

Valsts finansējums beigsies 31. maijā, bet pašvaldībai, to aizstājot, būtu nepieciešami vairāk nekā 70 000 eiro mēnesī. „Šobrīd tā situācija tiek modelēta, jo finanšu plāni un investīcijas 2016. gadam jau tā kā tiek īstenoti. Ļoti negribētos skolas projektu atbīdīt malā tāpēc, ka mums ir šī neprognozējamā vai aptuveni prognozējamā situācija,” saka Ādažu novada izglītības speciāliste Ināra Briede.

Ādažu novadā dzīvo gandrīz 11 000 iedzīvotāju, un to skaits ik gadu pieaug par aptuveni 200.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti