Dienas ziņas

Pie Tosmares ezera atjauno retu biotopu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Iedzīvotāji atgriezušies vētras sapostītajos namos

Ādažos un Jelgavas novadā iedzīvotāji atgriezušies neseno vētru sapostītajos namos

Vētras sapostīto daudzdzīvokļu māju iemītnieki Ādažu un Jelgavas novadā atgriezušies savos mājokļos. Pašreiz krasi atšķirīgi gan ir abu ēku iemītnieku sadzīves apstākļi un jumtu atjaunošanas ātrums. Ādažos pilnībā atjaunot jumtu sola jau pēc pāris nedēļām, kamēr Jelgavas novadā darbi aizņemšot krietni ilgāku laiku.

Par 17. janvāra vētras spēku, kas Ādažu novadā  bez pajumtes atstāja deviņu dzīvokļu iemītniekus divpadsmit dzīvokļu mājā, desmit dienas vēlāk vēsta vien jumta atlūzas. Visi iedzīvotāji ir atgriezušies savās dzīves vietās un par sadzīves apstākļiem nesūdzas, bet tās dienas atmiņas gan tik ātri nepazudīšot. 

Visi dzīvokļi mājā ir privātīpašums. Tūdaļ pēc vētras postījumiem biedrība ''Zaļi Ādaži'' uzsākuši ziedojumu vākšanu jumta atjaunošanai. Iedzīvotāji arī vienojušies, ka jumta atjaunošanai izmantos arī pašvaldības piešķirto krīzes pabalstu. Šobrīd nolīgtie celtnieki jau sākuši darbus. Prognozē, ka darbi varētu būt pabeigti pēc nedēļas.

Dažas dienas agrāk nekā Ādažu novadā vētra daļēji nopostīja jumtu arī astoņu dzīvokļu mājai Jelgavas novada Jaunpēterniekos. Arī šeit gruveši novākti un iedzīvotāji atgriezušies savos mājokļos, bet sadzīves apstākļi gan ir daudz sliktāki, jo bojāti arī skursteņi. Krāsnis gan tiekot kurtas, bet plītis virtuvē ne.

Debesis redzēt gluži gan nevar arī otrajā stāvā, bet, sniegam kūstot, pa šuvēm tek ūdens gan kāpņu telpā, gan dzīvokļos. Kāda dzīvokļa saimniece pastāstīja, ka dzīvoklī ar visu kurināšanu esot ap 13 grādiem, bet apkurināt mājokli ar elektrību esot pārāk dārgi. Šajā mājā trīs dzīvokļi pieder pašvaldībai, kas arī uzņēmusies atjaunošanas darbus. 

SIA “JNKU” valdes loceklis Dzintars Cāzers pastāstīja: “Protams, tas viss kavējas daļēji birokrātijas dēļ, daļēji finansējuma piesaistes dēļ, jo pieci no astoņiem dzīvokļiem ir privāti, un piecas astotās daļas ir jāfinansē pašiem īpašniekiem.”

Ar pašvaldībai piederošo dzīvokļu finansējumu esot uzsākta pagaidu jumta uzlikšana, bet par kārtīga jumta un arī skursteņu atjaunošanai nepieciešamajiem līdzekļiem notiekot sarunas ar finanšu institūciju “Altum”. Komunālā uzņēmuma vadītājs gan sacīja, ka turpmāk arī citu māju saimniekus mudināšot īpašumu apdrošināt, jo tad problēmu būtu daudz mazāk un saglābt nopostīto varētu daudz ātrāk. Vētras postījumu likvidēšanai būšot nepieciešami ap 30 000 eiro, kas nozīmē, ka katra dzīvokļa īpašniekam būs apsaimniekotājiem jāatmaksā aptuveni 4000 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti