Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ādažos un Carnikavā izveido jaunus bērnudārzus

Ādažos un Carnikavā izveido jaunus bērnudārzus, bet rindas neizzūd

Īsi pirms atkal apvienošanās gan Carnikavas, gan Ādažu novadā izveidotas jaunas pirmsskolas izglītības iestādes. Tā Ādažos rinda uz pašvaldības bērnudārzu tikšot samazināta par simt, bet Carnikavā – par divsimt bērniem. Lai apmierinātu pieprasījumu jaunajā Ādažu novadā, tuvākajos gados gan būšot jādomā par vēl vismaz divu bērnudārzu būvniecību.

1. aprīlis daudziem ādažniekiem bija ilgi gaidīts. Viņi pirmoreiz devās uz savu jauno bērnudārzu.

“Mēs gājām privātajā dārziņā, tāpēc ļoti priecājamies. Labs ietaupījums budžetā, kad pašvaldībā atvērās bērnudārzs. Ādažos daudz bērnu dzimst, grūti turēt līdz,” par bērnudārzu rindām sacīja dvīņu tētis Kajs.

Pirmskolas izglītības iestāde gan nav būvēta no jauna.

Vieta simt mazajiem bērniem vienā no Ādažu vidusskolas korpusiem rasta, kad pagājušajā mācību gadā uz jauno skolu pārcēlās sākumskolas audzēkņi. Sākotnēji pedagogi visai skeptiski esot raudzījušies uz šādu ideju, tomēr tagad domas mainījušās. Lielākais gandarījums esot par to, ka visām grupiņām izdevies atrast darbiniekus.

“Mums ir ļoti spēcīgas pirmskolas izglītības iestādes – gan privātās, gan pašvaldības. Un es domāju, ka arī šī izglītības iestāde būs ļoti konkurētspējīga un laba. Bet, vai tas būs pietiekami, grūti pateikt, visticamāk, ne,” atzina Ādažu vidusskolas direktora vietniece Solvita Vasiļevska.

Apkopotā informācija liecina, ka pašreiz rindā uz bērnudārzu Ādažu novadā ir 542 bērni.

No tiem 502 apmeklē privātās pirmskolas iestādes vai saņem aukles pakalpojumus. Tomēr ģimeņu vairums tieši finansiālo apsvērumu dēļ vēloties vietu pašvaldības bērnudārzā.

“Grūtāk ir ar bērniem, kas ir līdz piecu gadu vecumam. Piemēram, mazulīšu grupiņas ir tikai dažas, un tajās mēs varam pa visiem bērnudārziem kopā uzņemt kādus septiņdesmit bērnus, kas ir puse no tā, kas būtu nepieciešams,” skaidroja Ādažu novada izglītības darba un jaunatnes lietu speciāliste Ināra Briede.

Arī Carnikavas novadā, kas jau pēc pāris mēnešiem iekļausies jaunajā Ādažu novadā,  kādreizējā internātpamatskola ''Piejūra'' pārtapusi par bērnudārzu ar vietām divsimt bērniem. Mazuļi to varēšot sākt apmeklēt maija sākumā.

Tomēr arī vienpadsmit grupu papildinājums rindu uz pašvaldības pirmskolas izglītības iestādi nelikvidēs pavisam.

“Pašlaik teiksim, ka rindā paliks ap sešdesmit bērnu, no kuriem daļai dārziņš, iespējams, nemaz nav vajadzīgs. Es teiktu, ka tā rinda, pat ja tā paliek, ir ļoti neliela, salīdzinot ar to, ko mēs saprotam ar rindu uz pirmskolas izglītības iestādēm,” sacīja Carnikavas novada Izglītības nodaļas vadītāja Aija Kalvāne.

Pašlaik gan daudz neskaidrību par to, kā rindas tiks veidotas pēc novadu reformas, kad Ādaži un Carnikava atkal būs vienā novadā. Kā liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati, Ādažos gadā piedzimst aptuveni 150 mazuļi, kas ir uz pusi vairāk nekā Carnikavā. Tomēr jau tagad esot skaidrs, ka, lai vismaz tehniski apmierinātu pieprasījumu, jau tuvākajos gados būšot nepieciešami vēl divi jauni bērnudārzi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt