Ādažos sāksies starptautiskās militārās mācības «Saber Strike»

Ādažu poligonā pirmdien sāksies militārās mācības „Saber Strike”, kas līdz 19.jūnijam notiks Baltijas valstīs un Polijā. „Saber Strike” ir ikgadējas ASV vadītas apvienotās sauszemes un gaisa spēku mācības, kas tiek organizētas jau kopš 2010.gada.

Šogad uzņemošās valsts lomu pilda Lietuva, bet Latvijā notiks viena no mācību daļām – lauka taktiskais vingrinājums. Tajā piedalīsies vairāk nekā 1000 karavīru no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, kā arī ASV, Lielbritānijas un Somijas,

„Mācības notiks Ādažos no 8. līdz 19.jūnijam, līdz ar to iedzīvotājiem jārēķinās, ka būs tuvā gaisa atbalsts – lidmašīnas, helikopteri –, kā arī pārvietosies militārā tehnika," stāsta Aizsardzības ministrijas preses pārstāve Daina Ozoliņa.

"Tehnika nāks gan no Igaunijas, jo pie mums trenēsies igauņi, gan arī no Lietuvas, jo trenēsies arī lietuvieši, gan arī tehnika ies uz ostām. Bet par to mēs vienmēr iespēju robežās laicīgi paziņosim, un par to tiešām nav jāuztraucas. Tie ir mūsu sabiedrotie, kas ierodas uz militārajām mācībām kopā ar mums. (..) Mācību mērķis ir uzlabot sadarbību, savietojamību un trenēt Baltijas bataljonu dalībai NATO reaģēšanas spēkos, kur šī dalība būs 2016.gadā," norādīja Ozoliņa.

Vairāk mācību Baltijā, tostarp Latvijā, sākās līdz ar Krievijas iebrukumu Krimā un šīs Ukrainai piederošās pussalas aneksiju. Pēcāk Krievijas atbalstīti kaujinieki izvērsa karadarbību Austrumukrainā. Kopš tā laika, bažījoties par Baltijas valstu kā NATO dalībvalstu drošību, Baltijā notiek vairāk mācību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti