Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ādažos izglītojošas veloorientēšanās sacensības

Ādažos noslēgušās izglītojošas veloorientēšanās sacensības

Ādažos 1. septembrī notika velosacensības. Lai gūtu uzvaru tajās, nepietika vien ar prasmi mīt pedāļus un orientēties kartē. Sacensību dalībniekiem kontrolpunktos bija  jāiztulko trīspadsmit valodās paslēpti atslēgas vārdi par veselīgu dzīves veidu. 

Velobraukšana Ādažos ir viens no populārākajiem pārvietošanās, sporta un atpūtas veidiem. Arī Zinību dienā daudzas ģimenes kāpa uz velosipēdiem, lai piedalītos velo orientēšanās sacensībās.

"Brauksim ar visu ģimeni. Sieva, abi bērni. Cenšamies izmantot katru iespēju. Re, kur pierādījums. Iepriekšējo sacensību dalības numuri uz riteņiem bērniem," atklāj sacensību dalībnieks Valdis. 

 Sacensību formāts gan  šoreiz  vairāk līdzinājās uz kompetencēm balstītai mācību stundai, kurā vienkopus savijušās  veselības,  sporta,  ģeogrāfijas, svešvalodu un arī informācijas tehnoloģiju stundas.

"Mēs ne tikai braucam, minamies un mums ir aktivitāte, mēs mācāmies atrast, kurā vietā tas atradīsies. Otrkārt atrodot šo punktu mums ir vārdi, un vārdi ir svešvalodā. Tātad vai nu mēs zinām svešvalodu vai arī ņemam telefonu, kur sākam apgūt digitālās prasmes," stāsta sacensību organizatore Alise Timermane.

Sacensību galvenais mērķis ir pievērst jauniešus veselīgam dzīvesveidam, tāpēc kontrolpunktos trīspadsmit valodās paslēpti atslēgas vārdi tekstam''izsmēķējot vienu cigareti dienā, cilvēks saīsina savu dzīvi par 11 minūtēm, bet kopumā 14 gadus no savas dzīves''.

"Būs ļoti interesanti, jo pirmoreiz tāda veloorientēšanā, kur būs jātulko dažādi vārdi," stāstīja sacensību dalībniece Beatrise. 

Pareizi izplānojot, maršruta garums ir astoņpadsmit kilometri, un noteicošais šoreiz nav ātrums, bet gan pareizi iztulkotie vārdi un saliktais teksts. Pasākums ''Tulko, mini, orientējies'' Ādažos notika pirmoreiz, bet turpmāk  tā varētu kļūt par Zinību dienas tradīciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt