Ādažos noslēdzas militārās mācības «Saber Strike 2014»

Ādažu bāzē piektdien ar svinīgu ceremoniju noslēdzās starptautiskās militārās mācības „Saber Strike 2014”, kurās nepilnu divu nedēļu laikā piedalījās aptuveni 4700 karavīru, tostarp vairāk nekā 500 Latvijas karavīru.

Visi mācību mērķi ir tikuši sasniegti, tomēr vēl ir arī lietas, kas jāuzlabo, un tas tiks izdarīts līdz mācībām „Saber Strike 2015”, kuru plānošana sāksies jau drīzumā. Tā Aizsardzības ministrijas militāro ziņu portālam Sargs.lv atzina Latvijas puses brigādes ģenerālis Ainārs Ozoliņš. Nepieciešams noskaidrot, ko vajadzīgs uzlabot arī no nodrošinājuma jomas, un uz nākamajām mācībām varētu uzaicināt vēl vairāk valstu.

Sauszemes un gaisa spēku mācībās „Saber Strike 2014” uzņemošā valsts rotācijas kārtībā šogad bija Latvija, un mācībās piedalījās karavīri no Kanādas, Dānijas, Igaunijas, Somijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas, Norvēģijas, Lielbritānijas un ASV, kļūstot par līdz šim plašākajām „Saber Strike” mācībām. Tajās kopumā piedalīja aptuveni 4700 karavīru, tostarp vairāk nekā 500 Latvijas karavīru.

Jau ziņots, ka no 9.jūnija līdz 20.jūnijam Baltijas valstīs notika ASV Eiropas spēku vadītās starptautiskās militārās mācības „Saber Strike 2014”.

Visās trijās Baltijas valstīs –  Igaunijā (Tartu), Latvijā (Rīgā  un Lietuvā (Nemienčīnē) - vienlaicīgi norisinājās brigādes līmeņa štāba mācības, bet Latvijā un Lietuvā - arī lauka taktiskās mācības. Latvijā tās notika Ādažu poligonā. Gaisa operāciju nodrošināšanai tika izmantota aviācijas bāze Emari (Igaunijā) un Lielvārdē (Latvijā).

ASV Sauszemes spēku organizētās ikgadējās mācības „Saber Strike” notiek Baltijas valstīs jau ceturto reizi ar mērķi uzlabot militāro vienību sadarbību, kaujas spējas un gatavību aizsardzības un uzbrukuma operācijām, kā arī trenēties pildīt uzņemošās valsts lomu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti