Ādažos iemaņas pilnveidos vairāku NATO valstu gaisa atbalsta kontrolieri

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Šonedēļ, 29. un 30.maijā, NATO Gaisa spēku pavēlniecības štābs Ramšteinā rīkos kārtējos treniņlidojumus NATO gaisa telpā virs Baltijas valstīm - „Baltic Region Training Event” (BRTE), informē Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļa.

Apvienotajā gaisa un sauszemes vingrinājumā iemaņas pilnveidos Latvijas, Lietuvas un Polijas bruņoto spēku gaisa atbalsta kontrolieri.

Ādažu poligonā, kur gaisa atbalsta kontrolieru grupas praktizēsies izsaukt tuvo gaisa atbalstu, kad notikusi sadursme ar pretinieka spēkiem uz zemes, un vadīt tā iznīcināšanas operāciju ar kaujas munīcijas pielietošanu, gaisa atbalstu sniegs ne tikai NATO Ātrās reaģēšanas vienības iznīcinātāji "Mirage F1-CR”, kurus nodrošina Francijas Gaisa spēki, bet arī Igaunijas Gaisa spēku reaktīvā lidmašīna „L-39” un helikopters „R44”, kā arī Latvijas Gaisa spēku aviācijas bāzes helikopters „Mi-17”.

Gaisa telpas kontroli un ziņošanu par treniņlidojumiem veiks NATO Apvienotais Gaisa operāciju centrs Ūdemā, Vācijā, un reģionālais Baltijas Apvienotais kontroles un ziņošanas centrs Karmelavā, Lietuvā.

Treniņlidojumi, kas notiks jau 15.reizi, tiek rīkoti saskaņā ar Starptautiskās civilās aviācijas organizācijas standartiem.

Apvienotais gaisa un sauszemes vingrinājums BRTE scenārijā tika iekļauts pēc Baltijas valstu lūguma, un ir vēl viens no Alianses viedās aizsardzības programmas piemēriem. Tas notiks jau ceturto reizi, lai pilnvērtīgi sagatavotu Latvijas, Lietuvas un Polijas gaisa atbalsta kontrolierus dienestam starptautiskajā operācijā Afganistānā, kā arī paaugstinātu bruņoto spēku militārās spējas.

Gaisa telpas patrulēšana ir viens no NATO viedās aizsardzības iniciatīvas aspektiem. Tā ir jauna pieeja aizsardzības spēju nodrošināšanā un uz attīstību orientēta sadarbība, kas palīdz šo spēju izaugsmē un nodrošināšanā.

Kamēr citas NATO valstis ar saviem iznīcinātājiem sargā gaisa telpu virs Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, trīs Baltijas valstis sniedz atbalstu, nodrošinot bāzes un komandvadību, kā arī nodrošina apmācītus un kvalificētus gaisa atbalsta kontrolierus, tādējādi sniedzot savu ieguldījumu Alianses spēju attīstībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti