Dienas ziņas

Nelegālu autosacensību laikā nodedzina mašīnu

Dienas ziņas

P.Čerņavska keramikas māja saņem latviskā mantojuma zīmi

Kurš iegūs no ātrumu ierobežojošas zīmes Ādažos?

Ādažos diskusijas rada jaunas ceļazīmes uz Tallinas šosejas

Ik dienu vairāk nekā 10 000 autovadītāju nākas samazināt braukšanas ātrumu, lai iedzīvotājiem būtu ērtāk šķērsot šoseju vietā, kur to nemaz neatļauj satiksmes noteikumi. Šāda situācija izveidojusies Ādažos uz šosejas A1, kad pēc pašvaldības lūguma uzņēmums “Latvijas Valsts ceļi” pagājušajā nedēļā uz šosejas izvietojis ātrumu ierobežojošas zīmes.

Jau līdz šim vairākos posmos uz šosejas A1, kas savieno Rīgu ar Igaunijas robežu, atļautais braukšanas ātrums bija vien 70 kilometri stundā, bet pirms Lieldienām ātrumu ierobežojošā zīme pēc iepriekšējā domes priekšsēdētāja lūguma uzstādīta vēl apmēram četrus kilometrus garā posmā Ādažu novadā.

„Pēdējos gados mums ir nobraukti seši cilvēki un pēdējā gadā vien trīs cilvēki. Stapriņu ciemā dzīvo simtiem cilvēku, un šī kustība ir samērā liela: gan bērni iet uz skolu, gan veci cilvēki uz veikalu,” saka Ādažu novada deputāts Māris Sprindžuks (ZZS).

Tā kā gājējiem šoseju šķērsot šeit nemaz nav paredzēts, autovadītāji ir neizpratnē. „Es domāju, ka nē, it sevišķi pa mežu, kur viņš iet, un arī šeit ir paralēlās šosejas, un tur es nevienu gājēju nekad neredzu. Ja vien kāds piedzēries uztenterē,” norāda ādažnieks Juris Miķelsons.

Likumiski šķērsot šoseju var pa speciāli izbūvētu tiltu, vien tad līdz veikalam jāmēro apmēram viens kilometrs, un, kā liecina kārtīgi iemītā taciņa, to neviens nedara. Tādējādi iznāk, ka ātruma ierobežojums ir teju vai pamudinājums iedzīvotājiem pārkāpt satiksmes noteikumus.

„Domāju, tur vajadzīgs tiltiņš vai tunelis, bet tur tālāk taču ir tilts. Bet kā šīs puses iedzīvotājiem pāriet? Šeit arī vajag pāreju,” saka cits ādažnieks Genādijs.

Uzņēmums ''Latvijas Valsts ceļi'' ir informēts, ka pārkļūt šosejai pāri droši ir iespējams, un nekādas citas pārejas vismaz tuvākajā laikā  netikšot būvētas, tomēr, viņuprāt, ātruma ierobežojums varētu mazināt ceļu satiksmes negadījumu skaitu. „Mēs varam, protams, pateikt ir labi tā, kā ir, turpiniet vien pārkāpt noteikumus, bet varam  ierobežot ātrumu un izanalizēt, kāda būs situācija pēc pusgada, gada,” uzsver VAS „Latvijas Valsts ceļi” valdes loceklis Jānis Lange.

Pēdējo gadu laikā šajā posmā noticis 61 ceļu satiksmes negadījums, kuros ievainoti 44 cilvēki, bet bojā gājuši trīs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti