Dienas ziņas

Līgatnes upē atjaunots zivju ceļš

Dienas ziņas

«Marsa parkā» sāk zāģēt kokus

Ādažos darbu sāk RTU Bērnu un jauniešu universitāte

Ādažos darbu sāk RTU interešu izglītības programma «Bērnu un jauniešu universitāte»

Lai veicinātu skolēnu interesi par inženierzinātnēm, Ādažu vidusskolā atklāta Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) interešu izglītības programma "Bērnu un jauniešu universitāte". Sešdesmit skolēniem tā būs iespēja RTU pasniedzēju vadībā iepazīt gan ķīmiju, gan aeronautiku, gan sacīkšu dronus, gan citas tehniskās jaunrades jomas.  

Rīgas Tehniskās universitātes un Ādažu vidusskolas sadarbība aizsākusies pirms pieciem gadiem. Skolēni kopā ar studentiem piedalījušies dažādos pasākumos, būvējuši vafeļu torņus un makaronu tiltus, bet tagad 60 Ādažu vidusskolas 2.-9. klašu audzēkņi būs pirmie RTU "Bērnu un jauniešu universitātes" dalībnieki Ādažos.

"Mēs cenšamies viņus piemērot tām kompetencēm, kas ir RTU - enerģētika, būvniecība, ķīmija. Tas dod iespēju jauniešiem saprast pamatelementus. Mēs tiešām sākam ar pašām vienkāršākajām lietām un ejam aizvien tālāk, īpaši pielāgojot pa klašu grupām, gan arī katru mēnesi pielāgojot kaut ko jaunu un interesantu," pastāstīja  RTU Attīstības prorektors Artūrs Zeps.

Programmā ir deviņi bloki. Un katru mēnesi RTU pasniedzēji ieradīsies uz četrām nodarbībām, kurās iepazīstinās skolēnus ar kādu konkrētu novirzienu.

"Perspektīvā pēc tam vidusskolas posmā tie ir projektu darbi, kas varbūt šajā jomā tiek izstrādāti. Bet galvenais, manuprāt, ir atrast un iedot dzirkstelīti bērnam, lai viņš saprot: mani tas interesē!" norādīja Ādažu vidusskolas direktors Česlavs Batņa.

Pirmdien, 31. augustā, sanākušie audzēkņi vēroja studentu rādītos eksperimentus, un nevienam vien acis jau mirdzēja. Dažiem pamatskolas vecuma audzēkņiem jau nosprausti arī konkrēti mērķi.

Viens no viņiem ir "Bērnu un jauniešu universitātes" dalībnieks Toms Kristofers Bērziņš: "Es gribētu uztaisīt sev kuģa modeli un pēc tam iet uz priekšu programmēšanā. Un arī ar ķīmijām es strādāju."

Lielākoties bērnus dalībai jaunajā interešu izglītības programmā gan pieteikuši vecāki pēc savas iniciatīvas, cerot, ka dzirkstelīte radīsies. "Es domāju, ka jebkurā gadījumā vienmēr ir jāmēģina iebīdīt pareizajās sliedēs. Ja nepatiks, vienmēr var atteikties. Ja patiks, aizies tālāk," sacīja "Bērnu un jauniešu universitātes" audzēkņa tētis Ivars Bodrovs.

Ādažu vidusskola ir otrā mācību iestāde, kur RTU īsteno šādu inženierzinātņu interešu izglītības programmu. 

Pagājušajā gadā šādas programmas īstenošana uzsākta Ogres 1. vidusskolā, bet nākamā būšot Babītes vidusskola.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt