Ādažos atklāj jaunbūvētās kazarmas

Latvijas karavīriem jaunajās Ādažu bāzes kazarmās vismaz gadu nāksies dzīvot ciešāk, turklāt tās būs jādala ar ārvalstu kolēģiem. Aizsardzības ministrijā uzsver – tuvākajos gados Ādažu infrastruktūru gaida ievērojamas pārmaiņas. Ministrijā gan atzīst – ja naudu tagad iegulda būvniecībā, bruņoto spēku spēju attīstīšana var ievilkties.

Jau drīzumā papildus Ādažos esošajiem Latvijas un ārvalstu karavīriem, kuri uzturas dažādu starptautisku mācību ietvaros, blakus būs jāizmitina vēl 1000 kareivju no starptautiskās kaujas grupas, kura ieradīsies nākamā gada pavasarī.

Divu kazarmu bloku būvniecību Ādažu bāzē sāka pagājušajā gada nogalē. Tagad abas ēkas ir nodotas ekspluatācijā. Viena šāda ēka spēj uzņemt aptuveni 150 karavīrus.

Blakus mežiņā top vēl divas ēkas. Tiesa, to ietilpība būs divreiz lielāka nekā šo.

Sākotnēji gan uzbūvētās, gan topošās kazarmas bija plānotas tikai Latvijas karavīriem. Šīs ir atklātā tipa kazarmas, kurās kareivji dzīvo nelielās kopmītņu tipu istabiņās.

Tās būs jādala ar ārvalstu kolēģiem, turklāt jādzīvo daudz ciešāk. „Ja ieliek gultas vairāk, šī ir 300 kazarmu vieta. Tas ir - ja tas ir komfortablā stāvoklī. Bet mēs to risinām dažādos veidos. Ja ir iespēja dzīvot teltīs vai arī drusciņ saspiestākos apstākļos, bet zem cietā jumta,” saka aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS).

Līdztekus jaunajām kazarmām Ādažu bāzē uzbūvēti arī jauni inventāra glabāšanas angāri. Taču ar to attīstība neapstāsies.

„Saskaņā ar plānoto jau šā gada beigās vai sākumā sākam strādāt vēl pie divu kazarmu būvniecības, kas palielinās izmitināšanas kapacitāti par 900 – katrā pa 450,” norāda  pulkvežleitnants Ziedonis Indričs.

Viņš uzsver, ka jaunās kazarmas būs gana lielas gaidāmā ārvalsts karavīru kontingenta izmitināšanai.

Aizsardzības ministrijā gan atzīst, lai arī militārās infrastruktūras attīstības projekti bijuši nepieciešami, visam naudas var nepietikt. Tādēļ šo izdevumu dēļ, iespējams, sabremzēsies atsevišķi Nacionālo bruņoto spēku kaujas spēju attīstības projekti. Aizsardzības ministrs gan nekonkretizēja, tieši kuri.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti