Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

E. Makrons Lietuvā sola iesaistīties Balkrievijas krīzes risināšanā

Dienas ziņas

Pastiprināti kontrolē Covid-19 izplatību

Ādažos aizvien biežāk iebrūk Gaujas krasti

Ādažos aizvien biežāk iebrūk Gaujas krasti

Pēdējo gadu laikā strauji progresējusi Gaujas krastu erozija Ādažos. Vietumis Gaujas krasts sarucis pat par astoņiem metriem, tādējādi apdraudot gan aizsargdambi, gan attīrīto notekūdeņu izlaides vietu. Lai krastu nostiprinātu, tajā nepieciešams ievietot rievsienu, bet pagaidām tas neesot iespējams, tāpēc uzsākta krastu stiprināšana ar celmiem.

Pie sūkņu stacijas Ādažos jau pagājušajā gadā makšķernieku iebraukta ceļa vietā pie Gaujas bija tikai nobrucis krasts. Gada laikā krasta zona atkāpusies vēl par pāris metriem, un

tagad Gauju no aizsargdambja šķir vien apmēram divi metri.

Vēl kritiskākā stāvoklī Gaujas krasts ir pie attīrīšanas iekārtām. "No 2018. gada ir astoņi metri aizgājuši kopš pārmērīšanas. Pa šo gadu ir tā, ka mērnieki uzmērīja, un mēs ejam prom un dzirdam, ka atkal aptuveni metrs iekrīt. Šeit ļoti strauji tas ir pēdējos divus, trīs gadus. Šajā pusē mēs tieši pie attīrīto notekūdeņu izlaides mēģināsim [krastu] noturēt ar celmiem. Skatīsimies, kādi vēl ir materiāli pēc iespējas dabīgāki, lai mēs varam pārziemot, un tad skatīsimies, kas pavasarī notiks," sacīja hidromeliorācijas inženiere Mārīte Groza.

Civilās aizsardzības komisija izsludināja ārkārtas stāvokli Gaujas aizsargdambja stiprināšanai,

un nu sākta koku sakņu un celmu likšana. Šādu risinājumu ieteikuši ''Meliorprojekta'' speciālisti. Tiesa gan, tikai kā pagaidu risinājumu.

"Tas, ko mēs cenšamies šobrīd, ir savākt lielu apjomu celmu, lai piespiestu krastu, un tas nenobruktu. Lai mums nākamgad vēl ir iespēja to nostiprināt pēc projekta," skaidroja Ādažu novada domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks (Latvijas Reģionu apvienība).

Lai Gaujas krastus nostiprinātu kārtīgi, nepieciešams ievietot rievsienas. Šāds Eiropas Savienības finansēts projekts jau ir atbalstīts, tikai pašreiz to īstenot neesot iespējams.

"Mums faktiski šis finansējums ir piešķirts. Bet, kamēr notiek izmeklēšanas darbi attiecībā uz konkurences nosacījumiem meliorācijas sektorā, jo, iespējams, ka tur ir kāds kartelis starp būvniekiem, kamēr tas tiek pētīts, mums šie līdzekļi ir iesaldēti. Bet daba negaida," sacīja Sprindžuks.

Rievsienu iedzīšanai 1,5 kilometru garumā paredzēts  pusotrs miljons eiro. Ādažnieki cer, ka līdz pavasarim šis jautājums tiks atrisināts vai arī Ministru kabinets piešķirs pirms vairāk nekā diviem mēnešiem prasītos līdzekļus neparedzētiem gadījumiem.

Pagaidām dome lūgusi ''Rīgas mežus'' un'' Latvijas Valsts mežus'', kā arī Nacionālos bruņotos spēkus padalīties ar celmiem no mežu izstrādes vietām. Savukārt iedzīvotāji tiek aicināti ievērot piesardzību un netuvoties Gaujas krastam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt