Panorāma

Eiropas Parlaments

Panorāma

Panorāma

Ādažos aicina ziedot vētrā cietušās ēkas atjaunošanai

Ādažos aicina ziedot vētrā cietušās ēkas atjaunošanai

Bez apkures, bez ūdens, bez elektrības un pat... bez jumta. Turklāt ar caurumiem sienās un griestos, pa kuriem sūcas iekšā nokrišņi. Tādā stāvoklī ir vairāki dzīvokļi Ādažos – ēkā, kas pamatīgi cieta vakardienas vētrā. Pašvaldības iespējas finansiāli palīdzēt privatizētu ēku remontam esot ierobežotas, tādēļ ādažnieki ķērušies pie ziedojumu vākšanas saviem novadniekiem.

Šī ir viena no pirmajām daudzdzīvokļu mājām Ādažos, un tajā joprojām dzīvo cilvēki. Līdz vakardienas vētrai ēka bija zem jumta, taču tagad jumts ir uz zemes.

Uzreiz pēc notikušā Ādažu novada dome ēkā mītošajām deviņām ģimenēm ar visiem mājdzīvniekiem nodrošināja pajumti netālajā viesnīcā. Šodien vairums iemītnieku darbojās pie mājas. Daži vāc personīgās lietas un gatavojas ilgākai prombūtnei. Citi plāno remontdarbus un mēģina savus izsalušos dzīvokļus padarīt atkal apdzīvojamus, cerot uz drīzu atgriešanos. Atceroties vakardienas notikumus, viņiem grūti valdīt asaras.

"Palikt ziemā tikpat kā uz ielas. Tas ir smagi... Mūsu dzīvoklī pirmajā stāvā vēl tā nekas, bet otrajā stāvā stiprāk cietuši,'' sacīja Natālija.

"Pēkšņi kaut kāda dārdoņa. Pērkons, ne pērkons. Un tad eko vate aizlidoja un tad viss tas lielais kuģis parādījās. Vienā gabalā tas noplanēja. Kā tas tur guļ, tā tas no šitā stūra pacelts bija un – puhhhh!" atminējās Juris.

Ēkas jumtu iemītnieki pirms pieciem gadiem projektā atjaunojuši. Un tas sanācis izturīgs. Taču vājā vieta šoreiz izrādījās sienas.

Proti – vētra nevis nocēlusi jumtu no mūrlatas, bet gan atrāvusi to kopā ar daļu no sienām, pie kurām konstrukcija bija stiprināta. Tādēļ otrā stāva dzīvokļos šobrīd starp sienu un pārsegumiem jau ir caurumi. Lai šeit varētu atgriezties, tie ir jāaizdarina un jāuzklāj kaut pagaidu jumts un siltinājums. Turklāt kavēties nedrīkst.

"Pēc iespējas ātrāk vajadzīgs tos darbus sākt, lai nokrišņi nesabojā vēl vairāk tos īpašumus," uzsvēra Andris. 

Pēc sākotnējās tāmes jumta atjaunošana un sienu nostiprināšana varētu izmaksāt ap 12 000 eiro. Iedzīvotājiem šādu uzkrājumu apsaimniekošanas fondā nav. Apdrošināti bijuši tikai daži dzīvokļi. Turklāt tie ir privatizēti, tādēļ arī pašvaldības iespējas palīdzēt šādā gadījumā ir ierobežotas.

"Pēc likuma – ja tur nav pašvaldības dzīvoklis, tad mēs nedrīkstam investēt privātīpašumā. Mēs varam organizēt šo pagaidu mājokli. Pašvaldība var palīdzēt ar kaut kādu saimniecisko resursu – mums ir pacēlāji, traktortehnika," norādīja Ādažu novada domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks (Latvijas Reģionu apvienība).

Trešdien, 19. janvārī, Ādažu domē plānota ārkārtas sēde, lai meklētu iespējas palīdzēt vētrā cietušajiem. Tikmēr pašvaldības deputāti un vietējie aktīvisti caur biedrību "Zaļi Ādaži" sākuši ziedojumu vākšanu ēkas atjaunošanai. Šodien jau saziedoti aptuveni 1600 no nepieciešamajiem 12 000 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti