Labrīt

Ivars Zariņš: OIK sistēmas maiņas ieceres likumā neļauj iestrādāt Ekonomikas ministrija

Labrīt

Jaunais LIAA vadītājs: Latvijai investīciju piesaistē jāfokusējas uz šaurām nišām

Skaidrīte Ābrama: Aiziešana no Konkurences padomes ir tikai personisks lēmums

Ābrama: Neizdevās Konkurences padomi padarīt par absolūti neatkarīgu iestādi

Konkurences padomei (KP), kas šobrīd ir Ekonomikas ministrijas (EM) pārraudzībā, ir jābūt pilnīgi neatkarīgai, šādu viedokli intervijā Latvijas Radio atzina KP vadītāja Skaidrīte Ābrama, norādot, ka viņai astoņu gadu laikā KP vadībā to nav izdevies panākt.

"Varu tikai pateikt to, ko es neesmu varbūt piepildījusi, uz ko es biju cerējusi un strādājusi. Manā skatījumā tādai iestādei kā Konkurences padomei ir jābūt absolūti neatkarīgai," sacīja Ābrama.

Viņa skaidroja, ka šobrīd KP ir EM pārraudzībā, kas ir kapitāldaļu turētāja vairākos uzņēmumos. "Tas rada tādu iekšēju interešu konfliktu, kas var kādreiz arī tikt izmantots," teica Ābrama, norādot uz varbūtību, ka var tik ierosināta kāda nozīmīga lieta pret uzņēmumu, kurā EM ir kapitāldaļu turētāja.

Pēc Ābramas teiktā, esot gan bijušas diskusijas, lai KP padarītu par "absolūti neatkarīgu" iestādi. "Un mums ir gājis kā pa viļņiem," atzina Ābrama.

Viņasprāt, jaunā KP vadītāja izvēles procesam jābūt godīgam un caurspīdīgam. Tāpat, pēc Ābramas domām, KP vadītājam ir jābūt ne tikai vadības prasmēm, bet arī interesei un zināšanām par konkurences tiesībām. KP vadītāja amats esot ne tikai atbildīgs, bet arī daudz "privātā laika patērējošs".

KONTEKSTS:

Ābrama pametīs KP vadītājas amatu pēc pašas vēlēšanās 15. aprīlī. Šādu lēmumu viņa skaidroja ar Ziemassvētku pārdomu sekām, arī ar to, ka KP ir niecīgs finansējums un ļoti liels darba apjoms, kā arī pastāvīgi trūkst desmit darbinieku. "Droši vien, jā, es esmu pārstrādājusies, esmu nogurusi,"  viņa atzina, noliedzot, ka būtu bijis kāds politisks spiediens.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt