Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Rabātas zoodārzā – mazuļu pieaugums

Dienas ziņas

Par velo infrastruktūru diskutē ar Nīderlandi

Abragciema pludmalē piesārņojumu radījuši gulbji?

Abragciema pludmalē aizliedz peldēties; apsaimniekotāji piesārņošanā vaino gulbjus

Veselības inspekcijas šovasar pirmajās paņemtajās ūdens kvalitātes analīzēs atklājies liels mikrobioloģiskais piesārņojums kempinga "Abragciems" Zilā karoga pludmalē. Piesārņojuma izcelsmi nav izdevies atklāt. Pludmales apsaimniekotāji uzskata, ka, visticamāk, šoreiz vainīgi bijuši gulbji.

Kempinga ''Abragciems'' pludmalē kā ierasts, arī šorīt notiek sporta nodarbības bērniem, tomēr peldēties jūrā jau vairākas dienas nav atļauts. Pārbaudot ūdens kvalitāti, Veselības inspekcija atklājusi lielu mikrobioloģisko piesārņojumu, kas teju dubultīgi pārsniedz pieļautās normas.

"Šūnu skaitam uz 100 mililitriem ūdens tā galējā robeža nedrīkst pārsniegt 500, bet te ir 900. Ar zarnu nūjiņu viss ir kārtībā, un tas liecina, ka tas piesārņojums nav svaigs. Enterokoki ir izturīgāki ārējā vidē. Tik ātri neaiziet bojā," stāstīja Veselības inspekcijas Vides veselības nodaļas vadītājs Normunds Kadiķis.

Kempinga ''Abragciems'' pludmalē, kas jau vairāk nekā piecpadsmit gadus ir Zilā karoga pludmale, šāds gadījums esot bijis tikai pirms astoņiem gadiem, bet tik  būtiski rādītāji pārsniegti pirmoreiz. Pludmales apsaimniekotāji uzskata, ka pie šādiem analīžu rādītājiem esot vainīgi gulbji.

"Ūdens līmenis nokritās un no Engures ezera, mūsu fantastiskā milzīgā dabas parka, putni atlidoja uz šejieni baroties. Kaimiņš mums skaitīja – aptuveni 150 gabali esot bijuši. Putni aizlidoja, bet savu vizītkarti atstāja," sprieda kempinga "Abragciems" pārvaldnieks Pēteris Davidenko.

Veselības inspekcijā gan norādīja, ka piesārņojuma avots, visticamāk, esot epizodisks vai pat vienreizējs.

"Visticamāk, ir kaut kāda notekūdeņu ieplūde, jo var redzēt, ka ne tikai Abragciemā, bet arī tuvējās jūras pludmalēs ir tas piesārņojums.

Ne tik lielā apmērā kā Abragciemā, bet tur kaut kas ir ieplūdis. Bet tikpat labi var būt, ka garāmbraucošs kuģis vai jahta ir savus notekūdeņus izgāzuši, un to jau nevar pieķert," vērtēja Veselības inspekcijas pārstāvis.

Engures novada pašvaldībā gan kategoriski noraida iespēju, ka piesārņojums būtu radies  attīrīšanas iekārtu darbības dēļ.

"Kas attiecas uz novada attīrīšanas iekārtām gan Engurē, gan Ķesterciemā, gan arī Lapmežciemā, nav mums nekādas indikācijas, ka ir bijušas kaut kādas avārijas jeb savādākas problēmas," sacīja Engures novada domes priekšsēdētājs Gundars Važa (Latvijas Reģionu apvienība).

Šonedēļ inspekcija paņēmusi atkārtotas analīzes, un kempinga saimnieki cer, ka vējš piesārņojumu būs aizpūtis un jau pēc dažām dienām pludmalē atkal plīvos Zilais karogs.  Kādu ietekmi uz ekosertifikāta apliecinājumu nākamajam gadam  negaidītais piesārņojums varētu atstāt, vēl esot grūti spriest.

"Analīzes četru gadu griezumā, nu tad nākošgad skatīsimies kā Eiropas Starptautiskā žūrija to vērtēs, bet ūdens jau nemainīsies. Varbūt mainīsies tas karoga masta statuss," teica "Abragciems" pārvaldnieks.

No pārbaudītajām 57 peldvietām pārējās peldēties ir atļauts, bet Klapkalnciema pludmalē, kā arī Gauratas ezerā Dobeles novadā un Daugavas peldvietā ''Rumbula'' peldēties neesot ieteicams.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt