Pusdiena

Pusdiena 07.11.2017

Pusdiena

Niecīga interese par darbu Rīgas domes Īres valdē

Āboltiņa «Vienotības» valdi vaino frakcijas viedokļa ignorēšanā

Āboltiņa «Vienotības» valdi vaino frakcijas viedokļa ignorēšanā

Pirmdien, 6.novembrī, vakarā pieņemtais „Vienotības” valdes lēmums izslēgt no partijas Saeimas frakcijas vadītāju un ilggadējo „Vienotības” līderi Solvitu Āboltiņu, visdrīzāk varētu veicināt tālāku šķelšanos partijā. Āboltiņa partijas vadību vaino frakcijas viedokļa ignorēšanā un pārmetumus par intrigām noraida.

Āboltiņas izslēgšana arī radījusi šaubas par to, cik vienoti „Vienotības” deputāti atbalstīs nākamā gada valsts budžeta pieņemšanu galīgajā lasījumā.  

Ieilgušās diskusijas par kandidātu, kas varētu ieņemt ekonomikas ministra Arvila Ašeradena vietu valdībā, pirmdienas vakarā ieguva negaidītu pavērsienu. „Vienotības” valde tā vietā, lai beidzot izlemtu par kandidātu, nolēma, ka Ašeradens arī turpmāk ieņems ekonomikas ministra amatu un izslēdza no partijas tās ilggadējo līderi Solvitu Āboltiņu.

Tieši viņu „Vienotības” priekšsēdētājs Ašeradens un viņa domubiedri vaino intrigu pīšanā, kas apgrūtinājusi jauna ekonomikas ministra izraudzīšanos.

“Izvērtējot situāciju, partija nolēma, ka frakcijas vadītājai jāuzņemas atbildība un jāatstāj partija,” tā „Vienotības” valdes lēmumu otrdien intervijā Latvijas Radio pamatoja tās priekšsēdis Arvils Ašeradens.

Āboltiņa, kas vēl arvien ir „Vienotības” Saeimas frakcijas vadītāja, uzsver, ka aizmuguriskais lēmums par viņas izslēgšanu pieņemts, pārkāpjot „Vienotības” statūtus, kas paģēr uzklausīt izslēdzamā biedra viedokli.

Oficiāli valdes lēmums viņai vēl arvien neesot paziņots, taču pārmetumiem par to, ka ar saviem publiskajiem izteikumiem viņa diskreditējusi ekonomikas ministra izraudzīšanās procesu, viņa nepiekrīt.

Viņa norādīja, ka atļāvusies brīvā demokrātiskā valstī paust viedokli, kuru iepriekš jau pauda citi, vienkārši vēlreiz norādot uz to, ka Vilnim Ķirsim varētu nepietikt balsu “Vienotības” frakcijā, lai viņš kļūtu par ekonomikas ministru.

Bažām par to, ka, turpinoties „Vienotības” Saeimas frakcijas šķelšanās procesam, ir apdraudēta nākamā gada valsts budžeta pieņemšana un līdz ar to arī valdības stabilitāte, neesot pamata.

Āboltiņa pauda, ka frakcija apzinās, ka atbalsta šo valdību un bažām, ka frakcija varētu sašķelties attiecībā pret valdību, nav nekāda pamata, šobrīd “Vienotības” frakcija turpinās strādāt, diezgan interesantos apstākļos, jo tajā ir 10 “Vienotības” biedri un 12 ne “Vienotības” biedri.

Domstarpībās starp „Vienotības” valdi un Saeimas frakciju Āboltiņa vaino šovasar ievēlēto partijas vadību, kas ilgstoši neesot komunicējusi ar frakciju un ignorējusi tajā valdošo noskaņojumu.   

Āboltiņa arī uzsvēra, ka atlikušo laiku Saeimā viņa turpinās strādāt un mandātu nolikt negrasās.

Jau ziņots, ka iepriekš par „Vienotības” priekšsēdētāju ievēlētais Arvils Ašeradens nolēma nolikt ekonomikas ministra pilnvaras, lai atgrieztos Saeimā kā frakcijas vadītājs. Tas partijā raisīja domstarpības par pēcteci ekonomikas ministra amatā. Izskanējuši teju desmit kandidātu vārdi, no tiem īpaši izcelti četri.

Taču novembra sākumā “Vienotības” valde nolēma, ka Ašeradens tomēr paliks ekonomikas ministra amatā. Savukārt līdzšinējo Saeimas frakcijas vadītāju Solvitu Āboltiņu nolemts izslēgt no partijas.

Iepriekš kļuva zināms, ka Āboltiņa drīzumā plāno aiziet no Saeimas un atgriezties darbā Ārlietu ministrijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti