Rīta Panorāma

Mobings skolā. Kā atpazīt un risināt?

Rīta Panorāma

Intervija ar Latvijas dzelzceļš vadītāju Edvīnu Bērziņu

Telefonsaruna ar Solvitu Āboltiņu

Āboltiņa: «Vienotības» valdes lēmums ir respektējams jebkuram partijas frakcijā

Lai gan partijas “Vienotība” Saeimas frakcijā darbojas dažādas partijas pārstāvoši deputāti, viņiem būtu jārespektē “Vienotības” valdes lēmumi, intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” sacīja “Vienotības” frakcijas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, komentējot atšķirīgās politiķu nostājas par prezidenta iniciatīvu pārtraukt nepilsoņu statusa piešķiršanu bērniem.

Šonedēļ esot diskutēts par to, kā frakcijā var strādāt cilvēki, kuru pārstāvētās politiskā spēka valdes lēmums ir pretrunā ar “Vienotības” lēmumu. Esot norādīts – ja šie cilvēki pauduši atbalstu esošai valdībai, tad nevar ignorēt arī tās koalīcijas līgumu.

Līdz gala secinājumiem gan “Vienotības” frakcijā vēl nenonāca.

Āboltiņas ieskatā tā ir dīvaina situācija, ja daļa frakcijas pārstāvju sāk ignorēt valdības stabilitāti.

Tā kā šobrīd ir būtiski pieņemt nākamā gada budžetu, jārespektē koalīcijas līgums.

Politiķe norādīja, ka, piemēram, reģionālo partiju pārstāvji, kas darbojas “Vienotības” frakcijā, respektē koalīcijas līgumu. Frakcijā gan esot ļoti atšķirīgi viedokļi par prezidenta rosinājumu, tomēr jebkuram cilvēkam, kas ir šajā frakcijā, esot respektējams “Vienotības” valdes lēmums.

Jau ziņots, ka Valsts prezidents Raimonds Vējonis iesniedzis Saeimā likumprojektu “Par nepilsoņa statusa piešķiršanas izbeigšanu bērniem”. Tas darīts, lai gan Nacionālā apvienība nolēmusi izmantot koalīcijas līgumā paredzētās veto tiesības, iebilstot pret šādu iecerei

Taču Nacionālā apvienība jau iepriekš paziņoja par veto šim jautājumam, līdz ar to valdošā koalīcija neatbalstīs automātisku Latvijas pilsonības piešķiršanu Latvijas nepilsoņu bērniem.  Tomēr koalīcijas politiķu viedokļi nav vienprātīgi - “Kustība Par” un arī Zaļo un Zemnieku savienībā ietilpstošajā Zaļajā partijas vadītājs Edgars Tavars pauduši atbalstu prezidenta iecerei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti