Rīta Panorāma

Adventa mūzika balsij, saksafonam un ērģelēm

Rīta Panorāma

Siksnis: «Pieci.lv» mērķis nākamgad ir ambiciozs

Āboltiņa: Sabiedriskā komisija sevi degradēja, vēl nesākot darbu

Āboltiņa: Sabiedriskā komisija Zolitūdes traģēdijas izvērtēšanai ir sevi degradējusi

Zolitūdes traģēdijas sabiedriskā izmeklēšanas komisija ir sevi degradējusi, nemaz vēl neuzsākot darbu, tā intervijā Latvijas Televīzijai pauda Saeimas priekšsēdētāja Solvita Ābotiņa (Vienotība).

Āboltiņa arī nesaprot, ko par iecerēto finansējumu komisija grasījusies veikt.

Sabiedriskās izmeklēšanas komisijas darbam nebūs juridisku seku, līdz ar to tai būtu jāveicina sabiedrības ticamība izmeklēšanai.

Līdzšinējā komisija bijušā Satversmes aizsardzības biroja vadītāja Jāņa Kažociņa vadībā izpelnījās asu sabiedrības nosodījumu par komisijas sagatavoto izdevumu tāmi, kurā bija iekļautas gan, pēc sabiedrības uzskata, pārāk lielas komisijas locekļu algas, gan dažādi citi izdevumi, kas, daudzuprāt, bija neattaisnojami.

Trešdien Kažociņš atteicās no komisijas vadītāja amata, atzīstot, ka ir zaudējis sabiedrības uzticību: „Uzskatu, ka bez sabiedrības atbalsta darbs komisijā man vairs nav iespējams."

Komisijas sastāvā ir arī bijusī sabiedrības par atklātību „Delna" vadītāja Inese Voika, pensionētā tiesnese Ināra Šteinerte un bankas „Citadele" valdes locekle Baiba Rubesa.

Sabiedriskās politikas centrs „Providus" pauda, ka jāveido jauna Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanas sabiedriskā komisija, kura spētu atrisināt visas problēmas, kas parādījušās komisijas izveides procesā un komisijas darba sākumā.

Zolitūdes traģēdija notika 21. novembrī. Tajā, sagrūstot veikala „Maxima" jumtam, dzīvības zaudēja 54 cilvēki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti